به گزارش افکارنیوز،

 استقلال تهران لیگ هجدهم را مانند دو فصل قبل ناامید‌کننده شروع کرد و امتیازات حساس زیادی را در ابتدای راه از دست داد، اما این روز‌ها تیم شفر به خودش آمده و بعد از سه برد پیاپی به جمع مدعیان کسب سهمیه و البته قهرمانی اضافه شده و اگر بتواند سه امتیاز بازی با پدیده را هم به حسابش واریز کند یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی خواهد بود. استقلال لیگ هجدهم نه‌تن‌ها می‌تواند مدعی قهرمانی باشد بلکه اگر مسیر نیم‌فصل دوم سال گذشته را دنبال کند قهرمان لیگ هجدهم می‌شود. در ادامه، نگاهی به نتایج استقلال در سال‌های اخیر تا پایان نیم‌فصل اول می‌اندازیم و به شما ثابت خواهیم کرد این روز‌ها استقلال در مسیر قهرمانی قرار دارد و طی سه فصل اخیر هیچ‌گاه به این خوبی نبوده است. 
لیگ شانزدهم
فراز و نشیب منصوریان
استقلال که معروف به شروع‌های خوب در لیگ برتر بود با علیرضا منصوریان دوران متفاوتی را تجربه کرد و یکی از بدترین شروع‌های لیگش را در تاریخ این رقابت‌ها ثبت کرد. استقلال در شرایط مشابه این فصل یعنی در هفته چهاردهم لیگ شانزدهم تنها ۲۱ امتیاز داشت و در پایان نیم‌فصل اول با ۲۲ امتیاز به کارش پایان داد. استقلال در حالی با ۲۲ امتیاز در رده هفتم قرار داشت که صدرنشین جدول یعنی پرسپولیس ۳۲ امتیازی بود، اما آبی‌ها نیم‌فصل دوم و با شروع رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا جان تازه‌ای گرفتند و فصل را با رتبه دوم پایان دادند. استقلال در نیم‌فصل دوم ۶ پله در جدول صعود کرد و یک امتیاز اختلافش را با صدر کاهش داد تا به عنوان سومین نماینده ایران، سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند. 
لیگ هفدهم
شوک پیرمرد آلمانی
استقلال لیگ هفدهم را بدتر از لیگ شانزدهم شروع کرد تا در همان نیم‌فصل اول شانس قهرمانی استقلال به صفر نزدیک شود و حتی کسی برای این تیم حضور در جمع سه تیم بالای جدول را هم متصور نشود، اما شوک شفر، روند نتایج استقلال را تغییر داد و آن‌ها که نیم‌فصل اول با ۲۰ امتیاز باز هم هفتم شده بودند را تا رده سوم بالا آورد. شفر اختلاف ۱۶ امتیازی با صدر جدول را تا ۱۰ امتیاز کاهش داد و از میانبر قهرمانی در جام‌حذفی برای آسیایی شدن استفاده کرد. 
لیگ هجدهم
استقلال در مسیر قهرمانی
آبی‌های تهرانی با شفر هم سنت‌شکنی نکردند و برای سومین سال پیاپی شروع ناامید کننده‌ای در لیگ برتر داشتند، اما شروع ضعیف استقلالی‌ها با سه برد متوالی در هفته‌های اخیر جبران شده و آن‌ها با ۲۴ امتیاز در تعقیب بالانشینان جدول رده‌بندی هستند. استقلال تنها ۶ امتیاز با صدر جدول فاصله دارد و این کمترین اختلاف آن‌ها با صدر در سال‌های اخیر است و اگر شفر روند نیم‌فصل دوم سال گذشته را تکرار کند و ۶ امتیاز اختلاف جبران شود استقلال قهرمان لیگ برتر خواهد شد. 
                                                                          ***
استقلال این فصل بیشتر از دو فصل قبل امتیاز دارد و البته فاصله اش هم با صدر کمتر از دو فصل قبلی است تا شانس قهرمانی آن‌ها بیش از پیش باشد. استقلال اگر مثل دو فصل گذشته یک نیم‌فصل دوم خوب دیگر را تکرار کند صاحب جام قهرمانی لیگ برتر خواهد شد.