به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس و به نقل از آس اسپانیا، جوزپه گواردیولا که در بدو ورود به عرصه مربیگری در بارسلونا اتهامات دوپینگ، نزاع خیابانی و مصرف زیاد مشروبات الکلی را پیش روی خود میدید با کمک رسانههای تاثیرگذار کاتالونیا و البته حمایتهای قاطعانه و ارزشمند خوان لاپورتا، مدیرعامل وقت بارسلونا به یک مربی خوش اخلاق، خوشپوش و متین تبدیل شد.

گواردیولا که در ۵ بازی اخیر بارسلونا درست یا غلط، محق یا به اشتباه اصطکاک زیادی با داوران داشته در شکست اخیر تیمش مقابل اوساسونا به زعم نویسنده روزنامه آس اسپانیا، چهره پنهان خود را به نمایش گذاشت و ناگهان مدیریت رفتاری خود را از دست داد.

گواردیولا به کمک داور این مسابقه به شدت توهین کرد و الفاظ نامناسبی را به زبان آورد.

خبرنگاران مادریدی که معمولا از لفظ آقای خاص برای مورینیو استفاده نمی‌کنند به همین بهانه نوشته‌اند: اگر مورینیو آقای خاص است، گواردیولا هم آقای پنهان است و گاهی نیمه پنهان خود را به نمایش می‌گذارد.

پپ سه روز پیش وقتی خبر رد پیشنهاد بارسلونا به عنوان انتخاب برنابئو به عنوان محل فینال جام حذفی را شنید گفت: از این که هواداران‌مان در میدان سیبلس جشن بگیرند می‌ترسند، و این ادبیات جدید از دید خبرنگاران بسیار عجیب بود. خبرنگاران اسپانیایی نسل جدید که با دوران بازی‌گری گواردیولا در بارسلونا و فوتبال ایتالیا آشنا نیستند با رویت فیلم‌هایی از آن دوران بیشتر با چهره آقای پنهان بارسلونا آشنا می‌شوند.