به گزارش افکارنیوز به نقل از فردا,مصطفی دنیزلی، سرمربی قابل احترام پرسپولیس، حتی حالا که تیمش در جدول ردهبندی سر و سامان درستی ندارد، در برخورد با خبرنگاران لبخند به لب دارد و برخلاف مربیان سالهای قبل این تیم، مشکلی با این طیف ندارد. او دیروز با لبی خندان پاسخگوی سؤالات ما شد:

*آقامصطفی! هواداران هنوز هم نمی‌توانند شکست پرسپولیس برابر فجر‌سپاسی را از یاد ببرند. اوضاع و احوال تیم چطور است؟

پس از شکست تلخی که برابر فجرسپاسی تجربه کردیم، به اعتقاد من، می‌توانیم با کسب یکی، دو پیروزی به جایگاه خوبی برسیم و هواداران نیز آن شکست تلخ را از یاد ببرند.

ما از بازی با قم تنها به سه امتیاز آن فکر می‌کنیم و از این سفر، فقط پیروزی می‌خواهیم نه چیز دیگر. به نظر من دیدار با صبا، ما را مجبور به برد می‌کند چون به آن محتاج و نیازمند هستیم. تمرکز می‌کنیم تا هر طور شده با کسب برد به تعطیلات برویم و شرایط‌مان را بهبود بخشیم. بعد هم کارهای دیگری داریم از جمله بررسی حریفان‌مان در لیگ قهرمانان آسیا، اما قبل از آن باید صبا را در قم و مقابل چشم هوادارانش با شکست مواجه کنیم. از قول من بنویسید پرسپولیس به هر سه امتیاز این بازی محتاج و نیازمند است.

*شناختی هم از حریفان آسیایی‌‌‌تان دارید؟

بله. ما در زمان‌‌های مختلف، تیم‌های گروه‌مان را بررسی کرده‌ایم. گروه پرسپولیس در آسیا بسیار دشوار است و نمی‌توانیم روی صعود آسان از این گروه حسابی باز کنیم اما باید امیدوار باشیم. به هر حال، به خوبی تیم‌های گروه‌مان را آنالیز کرده‌ایم و فیلم بازی‌های‌شان را دیدیم به‌خصوص تیم عربستانی(الهلال) که معتقدم رقیب سرسخت و قدرتمندی است اما باید از این گروه صعود کنیم. الهلال از بازیکنان خارجی خوبی نیز بهره می‌برد که این امر کار ما را صد برابر سخت‌تر می‌کند.

*خیلی با اعتماد به نفس صحبت می‌کنید!

باید این طور باشد زیرا ما پرسپولیسیم و باید از عهده کارهایی که بر دوش‌مان گذاشته شده، با موفقیت برآییم. مسئولیت بزرگی داریم و در این مورد نیز با بازیکنانم صحبت کرده‌ام. شاید در لیگ، اتفاقاتی افتاد ولی در جام باشگاه‌های آسیا، زمانی برای جبران نیست و دیگر نمی‌توانیم به اندازه لیگ، اشتباه کنیم. در لیگ آسیایی قصد داریم به قدری خوب و قدرتمند بازی کنیم که در همان گام اول و در عربستان، از سد الهلال بگذریم تا هواداران شاد و خوشحال شوند. ما در لیگ‌برتر و لیگ قهرمانان آسیا مسئولیت خود را می‌دانیم ولی باید دقت کنیم اشتباهاتی که در لیگ‌برتر انجام می‌دهیم در لیگ قهرمانان آسیا تکرار نکنیم. مسئولیت جلوگیری از این قضیه نیز بر‌عهده همه ماست و بیشتر از همه، من باید نسبت به آن حساسیت نشان دهم.
*چند روز پیش در یک برنامه طنز تلویزیونی، نمایش کوتاهی اجرا شد که در آن، کمدین‌ها در نقش شما فرو رفتند و به اجرای برنامه طنز پرداختند، آیا این برنامه را دیدید؟

(دنیزلی با تعجب، لبخند می‌زند) یوخ! این برنامه را ندیدم و اصلاً نمی‌دانستم چنین اتفاقی رخ داده است.

*در آن برنامه، تقلید شما در مصاحبه‌های مطبوعاتی‌تان سوژه شده بود. نظری در این باره دارد؟

(خنده‌های دنیزلی بیشتر می‌شود) بالاخره یک مواقعی چنین مسائلی لازم است. من از این برنامه طنز ناراحت نمی‌شوم.

*جدا از الهلال عربستان، دیگر حریف شما در لیگ قهرمانان آسیا، تیم الغرافه قطر است که فرهاد مجیدی در آن توپ می‌زند. در این مورد نظری دارید؟

من بهتر از شما می‌دانم فرهاد مجیدی چه بازیکنی است و چه کیفیت‌هایی در فوتبالش دارد اما ما باید چاره تمام دردها را در تیم خودمان پیدا کنیم. فکر می‌کنم جواب سؤال‌‌تان همین باشد!
*پس از دیدار با صبای قم، لیگ حدود ۱۲ روز تعطیل است، فکر نمی‌کنید در این مدت، پرسپولیس نیاز به اردوی خارج از تهران داشته باشد؟

تقویم بازی‌ها را دیدم و مدت‌ها قبل در موردش برنامه‌ریزی کردیم اما فکر می‌کنم نیازی به اردو نداریم و باید در تهران و همین ورزشگاه درفشی‌فر کار را دنبال کنیم. می‌خواهیم در همین تهران تمرین کنیم و یاد بگیریم.

*سلین دنیزلی بورناز، دختر شما، چند روز پیش مصاحبه‌ای انجام داد و گفت پدرم به زودی به خانه برمی‌گردد، شما می‌دانید منظورش چه بود؟

حقیقت این است که دخترم کاملاً درست گفته بود چون من هفته آینده به ترکیه برمی‌گردم! بعد از بازی با صبای قم کاری در ایران ندارم و برای چند روزی به خانه برمی‌گردم تا کنار خانواده‌ام باشم.

*یکی از اتفاقات جالبی که در زمان اندک بازگشت شما به پرسپولیس رخ داده، لقبی است که هواداران برای‌تان انتخاب کرده‌اند. آنها شما را «مصطفی پاشا» می‌نامند، در رابطه با این لقب، چه احساسی دارید؟
(دنیزلی چند بار با حرکت دادن گردنش به زبان ترکی شروع کرد به تشکر کردن) واقعاً از آنها متشکرم. لطف‌شان را این‌طور اثبات می‌کنند. امیدوارم شایسته خوشحال کردن هواداران پرسپولیس باشم و می‌دانم چنین لقب‌هایی، کارم را سخت‌تر می‌کند. این موضوع برایم بسیار جالب و البته مهم است.

*آقامصطفی! به نظر می‌رسد نسبت به دفعه قبل که ایران بودید، بیشتر می‌خندید! این مسئله برای ما بسیار مهم و عجیب است، دلیل خاصی دارد که زیاد می‌خندید؟

دلیل خاصی ندارد فقط از شرایطم رضایت دارم و می‌خندم!(او که دوست داشت باز هم در‌مورد اظهارات دخترش صحبت کند، ادامه داد) باید درباره مصاحبه سلین، دخترم برای شما حرفی بزنم. او در رسانه‌ها اعلام کرده بود دلم برای پدرم تنگ شده است. من بعد از اینکه به ایران آمدم قرار بود یک هفته بمانم و سپس به ترکیه برگردم اما شرایط این‌طور نشد، حتی وسایلم را نتوانستم به ایران بیاورم چون قرار بود صحبت‌هایی داشته باشم و خانه را ببینم و وقتی به توافق برسیم به ترکیه برگردم و بعد از کارهای اولیه هدایت پرسپولیس را به‌عهده بگیرم اما این‌قدر همه چیز با سرعت و پشت‌سر هم انجام شد که برنامه‌هایم را به هم زد.

فشردگی بازی‌ها و نزدیک بودن برنامه لیگ هم دلیل دیگری بود که نتوانم به‌موقع خود را به ترکیه برسانم. ان‌شاءا… بعد از بازی با صبا عازم ترکیه خواهم شد تا این کارها را انجام دهم و کنار دخترم باشم.
*در اولین روزهای جشنواره فیلم فجر، خیلی از علاقه‌مندان به سینما پس از پیروزی پرسپولیس در دربی، شما را به عنوان بهترین کارگردان معرفی کردند، آیا فکر می‌کنید کارگردان خوبی هستید؟

اگر من بخواهم درباره این موضوع حرفی بزنم یا اظهار‌نظر کنم، درست نیست پس بهتر است حرفی نزنم. اینکه من بهترین کارگردان آن روز شدم تشخیص دیگران بوده و من نمی‌توانم بگویم آیا کارگردان خوبی هستم یا خیر اما به نظر همه احترام می‌گذارم.

*می‌دانید در مورد همین مسئله، برای‌تان اس‌ام‌‌اس هم ساخته‌اند؟
چه جالب این را هم نمی‌دانستم. موضوع این اس‌ام‌اس چیست؟!
*نوشته‌اند مصطفی دنیزلی کارگردان فیلم ۱۰ دقیقه جهنمی کاندیدای دریافت جایزه بهترین کارگردان از مراسم اسکار ۲۰۱۲ است!

(طوری از شنیدن این پیامک خنده‌‌اش گرفته که شانه‌هایش می‌لرزد) واقعا؟! می‌دانم بازی‌های استقلال و پرسپولیس چه معنایی برای هواداران دو تیم دارد. من به هواداران پرسپولیس پس از ورودم به ایران و البته قبل از دربی قول داده بودم مقابل استقلال بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم و پس از چند شکست متوالی، پیروزی را به آنها هدیه کنیم.

خوشبختانه این اتفاق افتاد و حالا خیلی خوشحالم چون موفق شدم به قولم وفا کنم و به این خاطر باز هم به هواداران تبریک می‌گویم.


*حالا با این وضعیت فکر می‌کنید پرسپولیس بتواند سهمیه آسیا بگیرد و در جدول لیگ‌برتر صعود کند؟

ما باید تمام تلاش‌مان را برای موفقیت در لیگ‌برتر به کار ببندیم. هنوز هم خیلی دیر نشده و با کاهش اشتباهات‌مان می‌توانیم به پیروزی‌‌های بزرگ رسیده و کار را تمام کنیم. با حداکثر انگیزه به دیدار صبا می‌رویم و تا پایان لیگ نیز انگیزه‌های‌مان را از دست نخواهیم داد زیرا معتقدم پرسپولیس باید تا آخرین لحظه، امیدوار باقی بماند. در مجموع برای کسب سهمیه آسیا هر کاری لازم باشد و از دست‌مان برآید، انجام خواهیم داد.