به گزارش افکارنیوز،

ایمان عالمی در خصوص عملکرد تیم های حاضر در لیگ برتر در نیم فصل اول گفت: لیگ امسال فراز و نشیب بسیاری داشته، بعضی تیم ها خوب بازی کرده و برخی دیگر عملکرد قابل قبولی نداشتند. تیم هایی مثل سپاهان، تراکتورسازی، استقلال، پدیده و پرسپولیس روند یکسانی را نداشته و گهگاهی عملکرد آنها دچار نوسان می شد البته پرسپولیس نسبت به بقیه تیم ها بهتر بود و توانست به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم راه پیدا کند.

وی تاکید کرد: برخی تیم ها هم در اواسط جدول جا خوش کرده و به بودن در آنجا راضی هستند و برخی تیم های دیگر هم که به تازگی از لیگ یک به لیگ برتر آمده اند شرایط متفاوتی دارند و چون نفراتشان در حد لیگ برتر نیست دوباره به لیگ یک سقوط می کنند.

عالمی در مورد عملکرد استقلال در نیم فصل اول گفت: آبی پوشان شرایط پرنوسانی را داشتند. ابتدای لیگ خوب نبودند اما در هفته های پایانی نتایج قابل قبولی کسب کرده و خود را به بالای جدول رسانده اند و اگر برخی اتفاقات داوری رخ نمی داد مطمئنا جایگاه استقلال بهتر از امروز بود.

پیشکسوت استقلال گفت: تغییرات زیادی در ترکیبش داشت و در هفته های پایانی به یک ترکیب ایده آل دست پیدا کرد و توانست نتایج خوبی هم کسب کند و مطمئنا  با جذب بازیکنان جدید، عملکرد استقلال بهتر خواهد شد.

وی در مورد ارزیابی تیم ها در نیم فصل دوم و اینکه چه تیمی به قهرمانی دست پیدا خواهد کرد، ادامه داد: در نیم فصل دوم آنهایی که امتیازات بیشتری دارند آسوده تر حرکت می کنند و مطمئنا تیم هایی مثل سپاهان، پدیده، استقلال و پرسپولیس دیگر نمی خواهند به سادگی امتیاز از دست بدهند و با تلاشی که خواهند داشت بدنبال کسب امتیازات لازم هستند. تیم های ته جدولی هم انتحاری بازی می کنند تا بتوانند حداقل امتیازات را کسب کرده و از سقوط به لیگ یک فرار کنند.

عالمی تاکید کرد: جنگ اصلی برای قهرمانی بین ۴ تیم سپاهان، پدیده، استقلال و پرسپولیس خواهد بود و با توجه به نفراتی که سپاهان در اختیار دارد قهرمانی او محتمل تر خواهد بود.

پیشکسوت استقلال در خصوص اتفاقات داورهای های این روزهای لیگ برتر هم گفت: باید به تیم ها حق داد. یک سوت اشتباه باعث می‌شود تا تیم ها در پایان فصل حسرت امتیازات آن دیدار داشته باشند. البته هر انسانی حق اشتباه دارد و داوران هم از این قاعده مستثنی نیستند اما با توجه به اینکه این روزها اعتراض تیم ها به داوری زیاد شده است کمیته داوران باید ورود کرده و اجازه ندهد این اتفاقات ادامه دار شود.

در دیدار استقلال برابر پدیده یک اشتباه باعث شد تا آبی پوشان به راحتی دو امتیاز را از دست بدهند اگر چه داور آن دیدار عذرخواهی کرد اما عذرخواهی او هیچ تاثیری در نتیجه نخواهد داشت. بنابراین باید از داوران با تجربه استفاده کرد اگر چه داوران جوان آینده دار هستند اما برخی بازیهای حساس را باید به باتجربه ها سپرد تا آنها بتوانند قضاوت بهتری داشته باشند.

وی در پایان و در خصوص جدایی الحاجی گرو و نیومایر از استقلال گفت: این دو بازیکن اگر چه با سر و صدا به استقلال آمدند اما نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و اعتقاد دارم رفتن آنها به صلاح بود و حالا کادر فنی می تواند دو بازیکن خوب دیگر را جانشین این دو خارجی کنند.