به گزارش افکارنیوز،

محمد دانشگر درباره عملکرد خودش در نیم‌فصل اول مسابقات لیگ برتر گفت: نیم‌فصل اول برای من پر فرازونشیب بود. بازیکنان جدید استقلال در حالی به این تیم اضافه شدند که استقلال در فصل گذشته نتایج خوبی گرفته بود. در ابتدای فصل فشار زیادی روی بازیکنان جدید از جمله من وجود داشت و انتظارات هم بالا بود. از طرفی تیم ما در لیگ قهرمانان آسیا هم حذف شد و همین موضوع کارمان را سخت‌تر کرد. خدا را شکر که با درایت کادر فنی و حمایت بازیکنان و هواداران توانستیم از این فشار بیرون بیاییم و شرایط بهتری پیدا کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که به عملکرد خودش چه نمره‌ای می‌دهد، تأکید کرد: من نباید به خودم نمره بدهم و هواداران و کادر فنی باید در این خصوص اظهارنظر کنند. من باید خیلی بهتر از این باشم و هدفم این است که از لحاظ فنی روز‌به‌روز پیشرفت کنم. من باید تبدیل به بهترین دفاع استقلال شوم. هر بازیکن فقط باید دنبال پیشرفت فنی باشد.

دانشگر با اشاره به قرار گرفتن استقلال در رده پنجم جدول اظهار داشت: ما از این جایگاه اصلاً راضی نیستیم. متأسفانه در بازی‌های ابتدایی، تیم ما دیر شکل خودش را به دست آورد، ولی در ادامه شرایط‌مان بهتر شد. ما برای رسیدن به صدر جدول تلاش می‌کنیم و اختلاف‌مان با تیم‌هایی که بالاتر از استقلال قرار دارند، زیاد نیست.

مدافع تیم فوتبال استقلال در رابطه با اینکه برخی از بازیکنان این تیم معتقدند داوری‌ها به سود پرسپولیس است، خاطرنشان کرد: من در این خصوص حرفی ندارم و در مورد تیم خودم صحبت می‌کنم. امسال در چند بازی از داوری‌ها ضربه خوردیم و انتظار داریم وقتی داورها اشتباه می‌کنند، دنبال این باشند که خودشان را تقویت کنند. وقتی تیمی زحمت می‌کشد حیف است که با اشتباهات داوری ضربه ببیند.

وی همچنین راجع به جدایی الحاجی گرو و نیومایر از استقلال که با انتقادهای زیادی در این تیم مواجه شدند، تصریح کرد: گرو و نیومایر همبازی ما بودند و تلاش خودشان را انجام دادند. برای آنها در تیم‌های جدیدشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

دانشگر در خصوص کار کردن با وینفرد شفر گفت: من در این چند ماه چیزهای زیادی از شفر یاد گرفتم. او یک مربی حرفه‌ای و کاربلد است. امیدوارم که با این مربی در نیم‌فصل دوم لیگ برتر بهترین نتایج را بگیریم.