به گزارش افکارنیوز،

یوسف مساکنی، هافبک و کاپیتان ۲۸ ساله تیم فوتبال الدحیل قطر که سابقه بازی در تیم اسپرانس تونس  را دارد و از سال ۲۰۱۰ برای تیم ملی تونس  بازی می کند، مدنظر مسئولان برایتون انگلیس قرار گرفته و به احتمال زیاد در فصل نقل و انتقالات زمستانی راهی این باشگاه می شود.

مساکنی در الدحیل عملکرد فوق العاده ای داشته و یکی از محبوب ترین بازیکنان تیم قطری محسوب می شود اما چند ماه قبل پارگی رباط صلیبی سبب شد جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، ادامه بازی های لیگ قهرمانان آسیا و لیگ ستارگان قطر را از دست دهد و اکنون که به مستطیل سبز بازگشته، با پیشنهاد تیم انگلیسی مواجه شود.

مساکنی از سال ۲۰۱۳ در الدحیل (نام ابتدایی این باشگاه لخویا است) حضور دارد و در ۵ سال گذشته ۱۰۳ بازی برای این تیم انجام داده و موفق به زدن ۶۹ گل شده است. این بازیکن یکی از ستارگان اصلی تیم ملی تونس بود اما به دلیل مصدومیت تقابل با انگلیس، بلژیک و پاناما را از دست داد تا بزرگترین آوردگاه جهانی فوتبال (جام جهانی) را از تلویزیون تماشا کند.

برایتون جدیدترین باشگاه خواستار جذب کاپیتان رقیب استقلال ایران است و باید دید مسئولان الدحیل اجازه جدایی به مساکنی خواهند داد یا خیر؟

در حال حاضر برایتون با هدایت کریس هوتون در جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس با ۲۱ امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد و باید در چارچوب هفته هجدهم به مصاف بورنموث برود. برایتون اکنون ۳ بازیکن آفریقایی دارد و مساکنی می تواند چهارمین بازیکن آفریقایی این تیم لقب بگیرد.

علیرضا جهانبخش، هافبک ایرانی باشگاه برایتون که به دلیل مصدومیت تاکنون ۶ بازی لیگ جزیره را از دست داده است.

الدحیل قطر در گروه D لیگ قهرمانان آسیا با تیم های استقلال ایران، الهلال عربستان و العین امارات همگروه است.