به گزارش افکارنیوز،

روزی که الحاجی گرو از اوسترسوندس و مارکوس نیومایر از باشگاه قاسم پاشا به تهران و استقلال آمدند، عنوان شد این دو با رقمی دوبرابر قرارداد مامه بابا تیام به این تیم پیوستند. در روز‌های ابتدایی ورود این دو به استقلال گفته شد هر یک با دریافت مبالغ بالایی به تهران آمدند و این ذهنیت به وجود آمد که دو ستاره فوق العاده هر هفته در این تیم به میدان خواهند رفت. 
درباره گرو از رقم ۴۸۰ هزار دلار صحبت به میان آمد، در حالی که در همان برهه سایت ترانسفرمارکت قیمت این بازیکن را ۳۰۰ هزار یورو در نظر گرفته بود. ارزش مارکوس نیومایر نیز در صفحه ترانسفرمارکتی که به این بازیکن آلمانی – سوئیسی اختصاص دارد ۴۰۰ هزار یورو تعیین شده بود. عددی که پس از مدتی به وسیله نزدیکان باشگاه استقلال هم تأیید شد. با این وصف باید رقم قرارداد ۴۸۰ هزار دلاری الحاجی گرو را نیز براساس یورو در حدود همان ۴۰۰ هزار یورو در نظر گرفت. البته فراموش نشود در برهه‌ای که استقلال با این دو بازیکن قرارداد می‌بست (مردادماه) قیمت دلار به بیش از ۱۵ هزار تومان هم رسیده بود! این در حالی بود که هرگز باشگاه استقلال به شکل شفاف از رقم دقیق قرارداد این دو بازیکن حرفی به میان نیاورد. 
قرار بود گرو و نیومایر این ارقام را برای یک فصل همراهی استقلال در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ دریافت کنند که با جدایی‌شان در نیم‌فصل احتمالاً نیمی از آن را دریافت کرده‌اند. یعنی حدود ۲۰۰ هزار یورو! با احتساب هر یورو به قیمت دیروز که ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود، هر یک برای نیم‌فصل ۵/۲ میلیارد تومان از باشگاه استقلال پول گرفتند!
در این بین مارکوس نیومایر با مجموع ۳۴۱ دقیقه بازی برای استقلال (۱۶۶ دقیقه در لیگ برتر، ۵۵ دقیقه در لیگ قهرمانان و ۱۲۰ دقیقه در جام حذفی) در این مدت به ازای هر یک دقیقه ۷ میلیون و ۳۳۳ هزار تومان دریافت کرده است!
همچنین الحاجی گرو که بیشتر از نیومایر به زمین رفته است، با مجموع ۵۵۷ دقیقه بازی برای استقلال (۳۱۱ دقیقه در لیگ برتر، ۹۰ دقیقه در لیگ قهرمانان آسیا و ۱۵۶ دقیقه بازی در جام حذفی) در این مدت به ازای هر یک دقیقه ۴ میلیون و ۴۸۸ هزار تومان دریافتی داشته است! خدا برکت بدهد چه کاری از این بهتر؟ نیمکت‌نشینی و برداشت پول میلیونی!