به گزارش افکارنیوز،

فرشاد ماجدی، مربی تیم ملی فوتبال امید ایران، درباره پیروزی یوز‌های جوان مقابل سوریه بیان کرد: تیم ملی سوریه خیلی عالی بازی کرد و کمک زیادی به کادرفنی و بازیکنان تیم ملی کرد. سوریه در حد تیم‌هایی بود که در مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ باید با آن‌ها بازی کنیم و خط دفاع قدرتمندی داشت. باید در مقدماتی المپیک که در تهران برگزار می‌شود، با یمن، عراق و ترکمنستان بازی کنیم و سوریه نیز شباهتی با این حریفان داشت که توانست به ما کمک کند.

او افزود: در بازی‌هایی که در ایران برگزار می‌شود، تیم‌های عربی مقابل ما دفاع می‌کنند که می‌تواند به سود ما باشد. بازیکنان سوریه خیلی خوب دفاع می‌کردند و حتی بازیکن شماره ۵ این تیم (محمد فارس) می‌تواست در لیگ برتر فوتبال ایران بازی کند. البته بازیکنان ما خیلی خوب توانستند برنامه‌های کادرفنی را در زمین پیاده کنند و خداراشکر به پیروزی رسیدیم.

ماجدی ادامه داد: تیم سوریه در این مسابقه خیلی فیزیکی بازی کرد و بازیکنان این تیم از آمادگی بالایی برخوردار بودند. آن‌ها در مسابقه جنگنده بازی کردند، اما بازیکنان تیم ملی ایران باهوش بودند و به پیروزی رسیدند.

مربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد تغییر پست امید نورافکن به دفاع وسط گفت: کادرفنی در هر بازی، بازیکنان را در پست‌های دیگر محک می‌زند تا عملکرد آن‌ها را بسنجد. امروز هم امید نورافکن در پست دفاع وسط بازی کرد و بد هم کار نکرد و باید دید با آنالیز‌هایی که صورت می‌گیرد، عملکرد او چگونه بوده است. نورافکن در بازی با عمان دفاع چپ بازی کرد و مقابل سوریه دفاع وسط بود، باید کارشناسی‌ها انجام شود تا هرجا که نورافکن عملکرد بهتری داشته باشد، بازی کند.

وی خاطرنشان کرد: در بازی مقابل سوریه، چند بازیکن عملکرد خوبی داشتند و از نوع بازی و نتیجه مسابقه راضی هستیم. سوریه خیلی کمک زیادی به ما کرد و در بازی دوم می‌توانیم با شناخت خوبی که از هم داریم، بازی به مراتب زیباتری را ارائه دهیم.

ماجدی در پایان گفت: درحال حاضر محمدرضا آزادی و رضا شکاری ۲ مهاجم تیم ملی امید ایران هستند و تلاش می‌کنیم تا روی آن‌ها کار کنیم و بتوانیم در مسابقات پیش رو نتایج خوبی بگیریم.