به گزارش افکارنیوز،

عباس سرخاب بر این باور است که استقلال بیش از هر چیز به یک مهاجم گلزن نیاز دارد. او به خبرورزشی گفت، این تیمی که در هفته‌های اخیر دیده با کمی تقویت می‌تواند گزینه احتمالی برای قهرمانی باشد، هرچند یک رقیب جدی دارد. 
* استقلال می‌تواند نیم‌فصل دوم به رده‌های بالای جدول برگردد؟
جایگاه استقلال بالای جدول است. جدولی که بالای آن اسم تیم استقلال نباشد دیدنی نیست. البته گاهی از این اتفاقات رخ می‌دهد. 
* چطور؟
درباره اتفاقات ابتدای این فصل حرف زدن تکرار مکررات است و دیگر جایگاهی ندارد ولی با این همه در این سه، چهار هفته آخر دیدیم که استقلال از هر نظر تیمی شایسته ایستادن در رده‌های بالای جدول است. این تیمی است که می‌تواند با کمی تغییر و تقویت شدن به رده‌های اولی و دومی برگردد. 
* در چه پستی باید تقویت شود؟
خط حمله. قبلاً هم به خبرورزشی گفته بودم. کاش مدیران استقلال این را بخوانند که این تیم از هر نظر در حد معقول لااقل برای لیگ داخلی بازیکن خوب دارد ولی برای بخش حمله و تهاجمی باید یک مهاجم گلزن و تمام‌عیار را بیاورد. 
* باز هم اتفاقات گرو و نویمایر تکرار نشود؟
نه! این بار باید چشم‌شان را باز کنند ندانسته و روی عجله تصمیم نگیرند. حتم دارم مدیران استقلال در این ارتباط برنامه‌ریزی کرده‌اند. 
* از کجا خبر دارید؟
تحولاتی که در این مدت در بخش مدیریتی رخ داده بیانگر این است که در مدیریت استقلال، تدبیر جایگاه درستی دارد. تکمیل کادر پایه‌ها و آکادمی استقلال نمونه این کارهاست. فتحی توجه خوبی به پیشکسوتان و درگذشتگان استقلال داشته و حتی در برهه‌ای که حس کرد تیم نیاز به حرف‌هایش دارد به اردوی تیم رفت و از آن روز به بعد استقلال نتایج خوبی گرفت. 
* الان از فتحی چه می‌خواهید؟
از فتحی می‌خواهیم که برای بخش هجومی تیم بهترین تصمیم را بگیرد. با بازگشت داریوش شجاعیان، محسن کریمی و آمدن مرتضی آقاخان که شنیدم به تیم اضافه می‌شوند تا در نیم‌فصل دوم با استقلال باشند وضعیت خط هافبک عالی می‌شود. در دفاع هم به ثبات خوبی رسیده‌اند و آمار کلین‌شیت و گل‌های خورده کم بیانگر این موضع است. استقلال از این پس باید فقط گل بزند تا به صدر جدول برگردد. 
* تعطیلات به ضرر استقلال نشد؟
نه! قطعاً در این مدت باید با تمرینات بیشتر استقلال را به هماهنگی بهتر رساند و در بازگشت به لیگ، یک تیم شسته‌رفته را به مصاف رقبا بفرستند. البته باید مراقب سپاهان باشد که، چون در لیگ قهرمانان آسیا هم نیست و می‌تواند با تمرکز روی لیگ برای استقلال خطرساز باشد.