به گزارش افکارنیوز،

ایرج عرب اظهار داشت: مسائل مختلف در باشگاه باید به شکل موازی پیگیری شود و ما همزمان با مواردی روبرو هستیم که همگی جزو اولویت‌ها به حساب می‌آیند. یکی از این موارد تامین منابع مالی برای پرداخت حق و حقوق اعضای تیم است که در دستور کار بوده است.
پرداخت ۵/۳ میلیارد تومان به علاوه ۲۰۰ هزار دلار
از روزی که مسئولیت سرپرستی باشگاه به من سپرده شد، مبلغ ۵/۳ میلیارد تومان را به صورت ریالی و ۲۰۰ هزار دلار به صورت ارزی به تیم پرداخت شده است که البته بخشی از مطالبات آن‌ها را شامل می‌شود و باشگاه در تلاش است این روند ادامه پیدا کند تا باقی مطالبات پرداخت شود. در همین راستا به دنبال دریافت باقی پاداش لیگ قهرمانان آسیا از کنفدراسیون هستیم.
به دنبال راه حل امن و کم هزینه هستیم
بحث ما این است که باید امن‌ترین و کم هزینه‌ترین راه حل، در نظر گرفته شود. به هر حال مشکلاتی وجود دارد که کار را سخت می‌کند. پس باید بهترین راه حل را انتخاب کنیم و تا مجبور نشویم، سراغ روش‌های پرهزینه نخواهیم رفت. همچنین به دنبال این مساله هستیم که شرایطی فراهم شود تا با توجه به مشکلات انتقال ارز به کشور، بخشی از تعهدات ارزی باشگاه به صورت مستقیم از محل این پاداش انجام شود تا منابع مالی باشگاه حفظ گردد.
انتظار داریم تا آخر هفته خرید جدید داشته باشیم
ایرج عرب درباره اقدام باشگاه در بازار نقل و انتقالات خاطرنشان کرد: پرسپولیس با توجه به اقدام‌های قبلی، از پنج بازیکن جدید در نیم فصل دوم بهره‌مند است و برای جذب دیگر نفرات طبق درخواست و برنامه سرمربی در حال پیگیری امور هستیم. اخباری که منتشر می‌شود، بیشتر گمانه زنی‌های رسانه‌ها است و با توجه به اهمیت اخبار پرسپولیس این مساله وجود خواهد داشت، ولی هیچیک از این اخبار، نظر رسمی باشگاه نیستند. به هر حال جذب بازیکنان مورد نظر در نیم فصل، سخت و دشوار است. بازیکنان، همگی تحت قرارداد هستند. هم باید رضایت بازیکن جذب شود و هم رضایت باشگاهی که بازیکن را در اختیار دارد. بعضی اصلا حاضر به از دست دادن بازیکن مورد نظر نیستند و بعضی دیگر هم قیمت‌های بالایی را اعلام می‌کنند، به ویژه وقتی که نام پرسپولیس وسط می‌آید. این موارد، هزینه‌ها را بالا می‌برد و ما باید موضوع را مدیریت کنیم. با تمام این اوصاف انتظار داریم در روز‌های آینده و حداکثر تا آخر هفته بازیکن جدیدی را جذب کنیم.
از پروژه‌های جدید اقتصادی و تجاری استقبال می‌کنیم
سرپرست باشگاه پرسپولیس با اعلام اینکه اقدام‌های لازم برای برپایی اردوی قطر در حال انجام است و برنامه قطعی شده است. تصریح کرد: بعد از نقل و انتقالات به دنبال آن هستیم که روی برنامه‌های جدید و درآمدزایی در باشگاه کار کنیم. برای سر و سامان دادن به مسائل مالی باشگاه به دنبال منابع مالی جدید هستیم و از این رو از افراد حقیقی و حقوقی که برای بهره برداری از پتانسیل‌های باشگاه و برندینگ جهت ایجاد درآمد طرح‌ها، ایده‌ها و پروژه‌های جدیدی داشته باشند استقبال خواهیم کرد. البته طبیعی است که همیشه موارد مختلفی به باشگاه ارائه می‌شود. آن‌ها بررسی خواهند شد تا بهترین‌ها با توجه به اولویت ارائه و پیشنهاد‌هایی که وجود دارد، انتخاب شوند. برای این منظور با اسپانسر همکاری خواهیم داشت و امیدواریم با توسعه فعالیت‌های اقتصادی، شاهد افزایش درآمد باشگاه باشیم.