به گزارش افکارنیوز،

رضا ترابیان در خصوص درگذشت استانکو پاپلوکوویچ سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان و باشگاه پرسپولیس گفت: از شنیدن خبر درگذشت استانکو واقعا ناراحتم و امیدوارم روح او در آرامش باشد. همچنین به هواداران پرسپولیس تسلیت می‌گویم چون استانکو بین هواداران پرسپولیس واقعا محبوب بود. او سال‌ها برای پرسپولیس زحمت کشید و خاطرات خیلی خوبی از خودش به جا گذاشت. استانکو فردی بود که در کار واقعا جدیت داشت و مسئولیت‌پذیر بود.

وی ادامه داد: استانکو ارتباط خوبی با هواداران و بازیکنان داشت و حتی بازیکنان نیمکت‌نشین هم او را دوست داشتند، واقعا خبر درگذشت او ناراحت‌کننده است و می‌توانم بگویم یکی از مربیان بزرگ فوتبال از دنیا رفت. 

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره تأثیرگذاری استانکو بر این باشگاه افزود: ما دو قهرمانی متوالی با استانکو به دست آوردیم و او کسی بود که سیستم ۱-۶-۳ را در پرسپولیس جا انداخت هر چند که واقعا کار سختی بود، ما در شش اول واقعا سختی زیادی کشیدیم تا این سیستم جا بیفتد. ما در ابتدا با سیستم ۲-۵-۳ بازی می‌کردیم و چهاردهم جدول بودیم، اما با حضور استانکو و سیستم ۱-۶-۳ که او جا انداخت موفق شدیم قهرمان شویم. این یک سیستم عالی برای پرسپولیس بود و من و مهدی مهدوی‌کیا گوش چپ و راست پرسپولیس بودیم. آن تیم یک تیم رؤیایی بود و او برای پرسپولیس زحمات زیادی کشید به طوری که هم در لیگ ایران قهرمان شدیم و هم اینکه در آسیا به مقام سوم رسیدیم. استانکو یک مربی محبوب بود و همه او را دوست داشتند.