به گزارش افکارنیوز،

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران که در تعطیلات نیم فصل فوتبال ایران به کرواسی برگشته تا استراحت کند، در گفتگو با روزنامه وچرنی به عملکرد بازیکنان تیم ملی کرواسی پرداخته و لوکا مودریچ را به عنوان مرد سال فوتبال کرواسی انتخاب کرد. 

11 مربی و فوتبالیست فوتبال کرواسی با انخاب شان، مرد سال فوتبال کروات ها را انتخاب کردند که در رده نخست مودریچ قرار دارد و ماریو مانژوکیچ (یوونتوس ایتالیا) و ایوان راکیتیچ (باررسلونا ایتالیا) در رده های بعدی هستند. برانکو ایوانکوویج بازیکنان تیم ملی کرواسی را به این ترتیب انتخاب کرده است. لوکا مودریچ 10 -  ماریو مانژوکیچ 9 -  دنیل سوباشیج 8 -  ایوان راکتیچ 7 - دژان لوورن 6 - داماگوی ویدا 5 -  مارسلو برازوویچ 4 -  آنته ربیچ 3 - ایوان پرشیج 2 - آندره کراماریچ 1

لوکا مودریچ که چندی پیش توپ طلای فوتبال جهان را دریافت کرد، برای سومین بار پیاپی این جایزه را کسب کرد و این درحالیست که او در 12 سال گذشته 8 بار موفق به کسب این عنوان شده است.

هافبک تیم ملی فوتبال کرواسی پس از کسب نایب قهرمانی جام جهانی 2018 موفق شد طلسم 10 ساله کریستیانو رونالدو و لیونل مسی را بشکند و جایزه توپ طلا را از آن خود کند. پس از دریافت این جایزه توسط لوکیتا (لقب لوکا مودریچ) انتقادات زیادی به فرانس فوتبال و این بازیکن وارد شد و برخی کارشناسان او را لایق این جایزه نمی دانستند.

در بین 11 کارشناسی که مرد سال فوتبال کرواسی را انتخاب کرد، نام ایگور استیماچ، سرمربی سابق سپاهان اصفهان هم دیده می شود.