به گزارش افکارنیوز،

مجید نامجومطلق با اشاره به عملکرد استقلال در نیم فصل اول لیگ برتر اظهار داشت: استقلال نیم فصل اول پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. شروع این تیم در هفته های ابتدای مسابقات خوب نبود اما هرچه زمان سپری شد آبی پوشان شکل بهتری به خود گرفتند.

او افزود: بازیکنان تاثیرگذاری در ابتدای فصل از استقلال جدا شدند و نبود این نفرات که فصل گذشته در موفقیت های استقلال نقش عمده ای داشتند در افت کیفی این تیم تاثیر داشت. ضمن این که تمرینات پیش فصل استقلال دیر شروع شد و زمان زیادی از دست رفت.

نامجومطلق درباره این که استقلال می تواند در نیم فصل دوم اختلاف امتیازی با صدر جدول را جبران کند؟ گفت: این درست که استقلال در مکان پنجم جدول قرار گرفته است اما نباید فراموش کنیم هنوز یک نیم فصل کامل باقی مانده است و می توان با نتایج خوبی که در بازی های پیش رو به دست می آورد به جمع مدعیان قهرمانی برگردد.

مربی اسبق استقلال خاطرنشان کرد: استقلال فصل گذشته شرایط مشابهی را تجربه کرد اما دیدید که در نیم فصل دوم وضعیت این تیم متحول شد و علاوه بر قهرمانی در جام حذفی تا یک قدمی فتح لیگ برتر نیز پیش رفت و در لیگ قهرمانان آسیا نیز نتایج آبرومندانه ای گرفت.

وی گفت: ضرورت تقویت استقلال بر هیچ کس پوشیده نیست. این تیم برای این که به موفقت برسد در بعضی پست ها خصوصا هافبک طراح و مهاجم نوک نیاز به بازیکن جدید دارد.

پیشکسوت استقلال افزود: در جلسات کمیته فنی باشگاه استقلال نظرات خود را به طور کامل بیان می کنیم اما اینکه نظرات ما قبول و اجرایی شود به تصمیم وینفرد شفر و مدیریت باشگاه بستگی دارد.

نامجومطلق درپاسخ به این پرسش که در نشست هفته گذشته کمیته فنی استقلال بازیکنان مورد نظر شفر معرفی شدند یا خیر اعلام کرد: مباحث کلی در جلسه مطرح شد و وارد جزئیات نشدیم اما آن چه مسلم است سرمربی استقلال در راستای تقویت و برطرف کردن نقط ضعف تیمش در نیم فصل اول اقدام به جذب بازیکن خواهد کرد.

عضو کمیته فنی باشگاه استقلال درباره جدایی الحاجی گرو و مارکوس نیومایر گفت: در ابتدای فصل شفر تصمیم گرفت این دو بازیکن استقلالی شوند و حالا تصمیمش تغییر کرد و صلاح دید در اندیشه های تاکتیکی اش نمی توانند بازدهی مثبت داشته باشند بنابراین از باشگاه خواست قراردادهایشان را فسخ کنند. باید به نظر سرمربی در این باره احترام گذاشت.

او در پایان گفت: قهرمانی در جام ملت های آسیا با حضور تیم هایی همچون کره جنوبی، ژاپن، استرالیا آسان نیست اما این که سطح آرزوهای ما رسیدن به مرحله نیمه نهایی و قرار گرفتن در جمع چهار تیم پایانی باشد درست نیست چرا که در گذشته و با امکانات بسیار کمتر که قابل قیاس با امروز نبود به مقام سوم این رقابت ها نیز رسیده ایم.