به گزارش افکارنیوز،

سرور جپاروف که در زمستان ۱۳۹۵ توسط علیرضا منصوریان کاندیدای حضور در استقلال شد پس از عقد قرارداد داخلی با این باشگاه به پنجره بسته در فصل نقل و انتقالات زمستانی خورد. سرور که با استقلال تمرین هم کرده بود در نهایت مجبور شد برای ادامه فوتبالش در ایران راهی سپاهان شود. جپاروف با قراردادی شش ماهه راهی اصفهان شد و در آن تیم بازی‌های نسبتاً خوبی از خود به نمایش گذاشت. 

تابستان ۱۳۹۶ و با باز شدن پنجره بسته نقل و انتقالاتی استقلال این بازیکن بار دیگر به باشگاه استقلال رفت تا به تیمی برسد که دوست داشت برایش بازی کند ولی این بار اصفهانی‌ها مانع‌تراشی می‌کردند و نمی‌گذاشتند جپاروف به تهران بیاید. این پروسه با مشکلاتی همراه شد که مدیران وقت استقلال را بر آن داشت برای این منظور تا اصفهان هم بروند. سرانجام جپاروف به استقلال آمد و در فصل هفدهم یک شروع رؤیایی توأم با قهرمانی در جام حذفی و صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ آسیا را برای خود رقم زد. 

در پایان لیگ هفدهم وقتی استقلال بار دیگر با این بازیکن ازبک پای میز مذاکره برای تمدید قرارداد نشست به مشکل برخورد! او بقیه پولش را به اضافه قرارداد سه ساله می‌خواست ولی استقلالی‌ها می‌گفتند دلار ۱۷ هزار تومانی ندارند و با او یک ساله تمدید می‌کنند! این کش و قوس‌ها در نهایت به جدایی سرور و حضورش در تیم «جتیسو» در لیگ قزاقستان انجامید. 

در این حد فاصل چند ماهه (از تابستان تا امروز) هر بار که از نقطه ضعف استقلال در خط میانی به واسطه در اختیار نداشتن یک بازیساز، حرف به میان آمده گفته شده جپاروف به تهران و استقلال برمی‌گردد. البته هر بار این موضوع مطرح می‌شد مسئولان استقلال به نوعی آن را رد کرده و اصلاً در مسیر خبری که در این باره بود حرکت نمی‌کردند!

امیرحسین فتحی چندی پیش با رد هرگونه مذاکره با جپاروف عنوان کرد برنامه‌ای برای بازگرداندن این بازیکن ندارد. این در حالی بود که حدود یک ماه پیش این هافبک ۳۵ ساله در صفحه شخصی اش عکسی از خود کنار مدیر برنامه جدیدش منتشر کرد و گفت با استقلالی‌ها وارد مذاکره شده است. 

علی خطیر معاونت ورزشی باشگاه استقلال هم با اعلام این موضوع که هیچ یک از مسئولان استقلال درباره نقل و انتقالات حرف نمی‌زنند در این ارتباط هیچ اطلاعاتی به رسانه‌ها نمی‌داد. با این حال روز گذشته به شکل هماهنگ هر دو این نفرات درباره جپاروف صحبت کردند! 

فتحی که شنیده بود جپاروف پیام داده مادامی که طلبش را از استقلال نگیرد به تهران نمی‌آید ولی این را رد کرد و گفت: «این بحث اصلاً مطرح نیست. ما به او بدهی داریم و موظفیم طلبش را بپردازیم. حالا او چه به استقلال برگردد و چه برنگردد». 

این صحبت‌ها در حالی بیان شده که سایت ترانسفر مارکت به تازگی صفحه این بازیکن را به روز کرده و باشگاه استقلال را تیم بعدی جپاروف دانسته که از تاریخ ششم ژانویه برابر با ۱۶ دی (آغاز فصل نقل و انتقالات زمستانی) رسماً در ازای ۵۰۰ هزار یورو به تیم استقلال می‌پیوندد. با توجه به سن و سال بازیکن ازبک بعید است این مبلغ برای نیم‌فصل به او پرداخته شود و به احتمال زیاد سرور در ازای این مبلغ یک سال و نیمه به استقلال می‌پیوندد. قابل توجه است که ایجنت رسمی این بازیکن در ترانسفر مارکت یک ایرانی است. 

این مطلب البته از سوی علی خطیر تأیید نشد ولی این مقام مسئول گفت: «با جپاروف مذاکره کرده‌ایم، اما هنوز قراردادی بین‌مان بسته نشده است». فتحی هم با تکرار حرف خطیر گفت طلب جپاروف را تا دلار آخر پرداخت خواهند کرد. سؤال اینجاست با وجود این همه اطلاعات در سایت‌های معتبر چه اصراری است که هنوز مدیران باشگاه خبر رسمی بازگشت جپاروف به این تیم را اعلام نمی‌کنند!