به گزارش افکارنیوز،

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی پس از انتخاب فهرست نهایی تیم ملی در اولین تمرین ملی پوشان در اینباره با خبرنگاران صحبت کرد.


امروز رسما تیک آف می کنیم
در درجه اول باید تشکر کنم بابت تمام تبریک هایی که طی این مدت از دوستانم دریافت کرده ام و امیدوارم سال خوبی پیش روی آنها باشد.  امروز 26 دسامبر است و ما امروز رسما ماجراجویی خود را آغاز می کنیم و تیک آف (take off) خود را انجام می دهیم.

 

بازیکنان خط خورده با ما هستند
در درجه اول می خواهم مراتب تحسین و تشکر خودم را از بازیکنانی که طی این مدت حضور داشتند، بیان کنم. بعضی اوقات اصلا مربی بودن راحت نیست ولی باید تصمیماتی گرفت و بازیکنان هم باید به این موضوع افتخار کنند. آنها هم با ما هستند و وجود آنها را اینجا حس می کنیم.

 

مصدومیت ها سبب شد تا تصمیماتم تغییر کند
شکی نداریم که موج مصدومیت ها سبب شد تا یک سری از تصمیمات را با شرایط موجود تطبیق دهم. البته اعتماد کامل دارم که تصمیماتی که گرفته شد، تصمیمات خوبی هستند؛ نه تنها برای بازیکنانی که اینجا هستند، بلکه برای آنهایی هم که جایگزین شده اند، امیدوارم بهترین عملکرد را داشته باشند.

 


شرایط جهانبخش با احتیاط کامل دنبال می شود
البته هنوز با مصدومیت هایی روبرو هستیم و علیرضا جهانبخش هم هنوز شرایط ایده آلی ندارد. با کمال احتیاط شرایط جهانبخش را دنبال می کنیم. جهانبخش یک هفته انفرادی تمرین خواهد کرد و سپس بعد از بازی قطر به تمرینات تیم اضافه می شود.

 

قلی‌زاده در کنار ما خواهد بود
البته علی قلی زاده را اینجا داریم و مطمئنا یکی از بهترین استعدادهای  ایران در آینده است. از او مراقبت خواهیم کرد و کارهای درمانش را انجام می‌دهیم. با ما خواهد بود، تا لحظه ای که باشگاهش اجازه دهد و حواس‌مان به او خواهد بود. البته اگر اتفاقی در لحظه آخر رخ دهد از نظر مصدومیت او اینجا حاضر خواهد بود. امیدوار هستیم با این تصمیمات خدا هم به ما کمک کند که بتوانیم به توقعات دست پیدا کند.

 


تغییرات کم نسبت به جام جهانی و تجربه بازیکنان جوان
ببینید تجربه خیلی مهم است اما توانایی استفاده از تجربه‌ای که کسب کردید بسیار مهمتر است. امروز 26 دسامبر است و 12 روز از اولین بازی فاصله داریم و این تعداد روز برای آماده سازی فاصله داریم. از این فرصت فقط 5 یا 6 جلسه تمرینی می‌توانیم داشته باشیم. کاری که باید انجام دهیم این است که بتوانیم از تجربه گذشته سود ببریم و یک طراوت تازه به کارهای تکنیکی بدهیم و مرور گذرایی داشته باشیم و بازیکنان را برای بازی با یمن آماده کنیم.

 


آنها با هدف به تحقیر دستاورد ما می‌پردازند
یک بار دیگر تاکید می کنم که ما سراسر امید هستیم. مسابقات بسیار سختی است و برای این است که در 40 سال گذشته ایران نتوانسته قهرمان شود و حتی نتوانسته به فینال برسد. مثل کاری که بعضی ها تظاهر می کنند که ما کار آسانی داریم و به دنبال این هستند تا القا کنند کار ما در اینجا مثل خوردن چیزکیک است اما اینطور نیست. بله ما شانس خوبی داریم و در هشت سال گذشته پیشرفت خوب و چشمگیری داشتیم اما شما چه فکر می‌کنید؟ فکر می کنید تیمی مثل فلسطین در این هشت سال خوابیدند؟ شاید برخی از این کارشناسان اینطور فکر کنند که برای اینکه آنها خوشحال شوند همه تیم‌‎ها دست رو دست گذاشته‌اند. فکر می کنید تیم هایی مثل یمن، عراق و عربستان و ... دست رو دست گذاشته‌اند. ما دقیقا می دانیم که آنها چرا می گویند کار ما آسان است و چرا به دنبال این هستند که جا بیندازند که کار ما آسان است. تنها هدف آنها این است که لطمه بزنند به دستیابی ما در هدف. آنها می خواهند دستاوردهای ما را تحقیر کنند و نادیده بگیرند.

 

افرادی در راه رسیدن به هدف به ما لطمه می‌زنند
ما دقیقا می‌دانیم که چرا آن‌ها می‌گویند کار ما راحت است و چرا دارند این را جا می‌اندازند که رسیدن به این هدف آسان است. تنها هدفی که آن‌ها دارند این است که به ما در راه رسیدن به هدف لطمه بزنند. آن‌ها می‌خواهند دستاورد ما را تحقیر کنند. البته ما می‌دانیم که فقط می‌توانیم روی خودمان حساب باز کنیم. همانطوری که بازیکنان گفتند صعود کردن به یک کوه که همان هدف ما است کار بسیار دشواری خواهد بود. هیچ کس دست شما را نمی‌گیرد و در راه رسیدن به قله کمکتان نمی‌کند. اما هول دادن از این قله بسیار کار راحتی است. آدم‌ها با یک فوت می‌افتند. این گروه از بازیکنانی که انتخاب شدند با احساسات و کمک فکری هواداران و حمایتی که آن‌ها کردند برای صعود به قله تلاش می‌کنند.

 

از علی کریمی، علی دایی و مهدوی کیا برای حضور در کنار تیم ملی دعوت می‌کنم
ببینید ما به خوبی می‌دانیم و توقعی نداریم که تصمیماتی کمک کننده به سمت ما بیاید و برای ما گرفته شود. هم‌چنین اتفاقی برای ما به خصوص از سمت داوران اتفاق نخواهد افتاد و فقط به دنبال این هستیم تا منصفانه برخورد کنند. مهم‌تر این است که می‌دانیم خودمان باید بر روی کار و هدفمان تمرکز کنیم و به این واسطه به موفقیت خواهیم رسید. حالا زمانی است که ما باید به فکر خودمان باشیم و هیچ بهانه و توضیحی قبول نیست و قدم رو به عقب نخواهیم گذاشت. البته توقع ما این است که متحد باشیم و در همه حال فدراسیون کنار ما باشد. باید با تمام سلاحی که داریم در امارات حضور پیدا کنیم. ما احتیاج داریم که بزرگترین بازیکنان تاریخ ایران در امارات کنار ایران باشند. علی دایی، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی باید کنار ما حضور داشته باشند. ای اف سی باید ببینید که این بزرگان کنار تیم ملی هستند. نایب رییس ای اف سی باید به صورت تمام وقت و با تمرکز کامل راجع به همه مسائلی که خارج از زمین است کنار ما باشد. هیچ راهی برای نادیده گرفتن نایب رییسی آقای کفاشیان وجود ندارد.

 

برای سه هفته پرچم سفید صلح در دست بگیرید
مخصوصا درخواست عاجزانه بنده این است آقایون برای سه هفته تمامی صحبت‌ها و تمام حرف‌های را کنار بگذاریم و همراه تیم ملی باشیم. آیا اینقدر سخت است که به مدت سه هفته پرچم سفید صلح را در دست بگیریم و دست از تمام صحبت‌ها و تهمت‌ها برداریم. البته ما هوشیارانه می‌دانیم که چه افرادی می‌خواستند به منافع تیم ملی لطمه بزنند و قصد ایجاد دو دستگی داشتند. یکی از همکاران شما آقای مقصودی جز افرادی بود که با دروغ می‌خواست آرامش تیم ملی را بر هم بزند و چه مشکلات بزرگی ایجاد کردند. آقایان علی پروین، امیر قلعه نویی، جواد نکونام و مهدی مهدوی کیا، علی کریمی، کریم باقری، علی دایی و فرهاد مجیدی افرادی هستند که باید در کنار تیم ملی باشند و ثابت کنیم همه در کنار هم هستیم.