به گزارش افکارنیوز،

مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 امارات در حالی از 15 دی با دیدار تیم‌های امارات و بحرین آغاز می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی روش در گروه D این مسابقات با یمن، ویتنام و عراق همگروه است و تلاش می‌کند تا به عنوان قهرمانی برسد.

شاگردان کارلوس کی روش که در نخستین دیدار دوستانه با فلسطین به تساوی یک بر یک رسیدند، در صدد هستند تا در دیگر دیدار تدارکاتی با قطر دیدار کنند. مرد پرتغالی فوتبال ایران ساعتی پیش فهرست 23 بازیکن نهایی خود را برای حضور در امارات (میزبان جام ملت های آسیا) اعلام کرد که ستاره های تیم های لیگ برتری و لژیونرها هستند. در دیدار با فلسطین، مهدی طارمی تک گل ایران را به ثمر رساند.

طبق اعلام کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، علیرضا جهانبخش  تا یک هفته آینده به صورت اختصاصی تمرین می کند و پس از بازی با قطر به تیم ملحق خواهد شد تا آماده جام ملت ها شود.

تیم ملی ایران پس از بازی دوستانه با قطر راهی جزیره کیش خواهد شد و سپس به امارات بازمی گردد تا آماده شروع جام ملت ها شود. 

تیم ملی قطر هم که میزبان جام جهانی 2022 است، با هدایت فلیکس سانچز در صدد قهرمانی در آسیا است و پس از برگزاری بازی های دوستانه به سوئیس، ایسلند، اردن و قرقیزستان با الجزایر و ایران رو در رو می شود. بازی با ایران آخرین دیدار تدارکاتی عنابی ها (لقب تیم ملی فوتبال قطر) است.

تیم ملی ایران در گروه چهارم با یمن، ویتنام و عراق همگروه است و قطری ها با عربستان، کره شمالی و لبنان در یک گروه قرار دارند. نخستین بازی شاگردان کی روش با یمن است و قطری ها با لبنان بازی می کنند.