به گزارش افکارنیوز،

در شرایطی که از ابتدای فصل مشخص بود در اختیار داشتن دو دروازه‌بان هم‌سطح و آماده می‌تواند مشکلات فراوانی را برای استقلال رقم بزند، کار به جایی رسید که این روز‌ها ماجرای سیدحسین حسینی و سیدمهدی رحمتی و آینده آن‌ها به یک علامت سؤال بزرگ برای باشگاه و طرفداران تبدیل شده است. آینده‌ای پر از ابهامات فراوان. حالا اظهارنظر‌های عجیب از سوی طرفین باعث شده سرگیجه بزرگی در استقلال رقم بخورد. هر دو دروازه‌بان قراردادشان در پایان فصل منقضی می‌شود از همین‌رو با اتفاقات رخ داده در روز‌ها و هفته‌های اخیر بعید به نظر می‌رسد که بخواهند دوباره کنار هم روزگار بگذرانند.

دو پادشاه در یک اقلیم؟ نه شدنی نیست

باشگاه استقلال از آن دست باشگاه‌های سرشناس فوتبال ایران است که همواره با این‌گونه بحران‌ها دست و پنجه نرم کرده. دوگانه گلر‌های مطرح در استقلال از دو تا سه دهه پیش با حضور همزمان دروازه‌بان‌هایی همچون ناصر حجازی با منصور رشیدی، احمدرضا عابدزاده با حمید بابازاده، پرویز برومند با هادی طباطبایی، سیدمهدی رحمتی با وحید طالب‌لو و... باعث شد طرفداران این تیم همواره با جنجال‌ها و حواشی بسیار زیادی در خصوص مرد شماره یک خود روبه‌رو شوند. تجربه ثابت کرده بود دو پادشاه در یک اقلیم نمی‌گنجند، اما وینفرد شفر با تصور اینکه می‌تواند تابوی این موضوع را برای اولین بار بشکند و با مدیریت از دو دروازه‌بان هم‌سطح به صورت همزمان بهره ببرد هم با این واقعیت روبه‌رو شد که باید این دندان پوسیده را از بیخ و بن بکند و کنار بگذارد.

سیدحسین از دسترس خارج شد

از ابتدای لیگ هجدهم با نیمکت‌نشینی‌های مداوم سیدحسین و اعتمادی که شفر به رحمتی پیدا کرده بود، می‌شد پیش‌بینی کرد گلر شیرازی و ملی‌پوش تنها به یک جرقه نیاز دارد تا آتش اختلافاتش با مربی آلمانی و باشگاه شعله‌ور شود که این جرقه را کارلوس کی‌روش با کنار گذاشتن حسینی از دومین تورنمنت بزرگ ملی سال زد تا سیدحسین سرانجام تصمیم به جدایی بگیرد. جالب اینکه دروازه‌بان سرخورده از اتفاقات تیم ملی که فلش‌بکی به نیمکت‌نشینی‌های مداوم او به عنوان گلر رکوردشکن در استقلال داشت، در بازگشت از دوحه در اقدامی جالب از دسترس باشگاه و سران استقلال خارج شد تا کسی از او و تصمیم نهایی اش برای آینده اطلاع نداشته باشد. سیدحسین در روز‌های گذشته نه تنها هیچ تماسی با استقلالی‌ها نداشت بلکه به پیام و پسغام‌های آن‌ها نیز واکنشی نشان نداد تا همه چیز به این هفته موکول شود.

باشگاه استقلال؛ حسینی ظرفیت فکری اش را بالا ببرد

۷۲ ساعت بعد از اتفاقی که برای گلر استقلال در فهرست نهایی تیم ملی افتاد و باعث شد نیمکت‌نشینی‌ها در جمع آبی‌پوشان، سیدحسین را از دومین تورنمنت ملی بزرگ سال دور کند، سرانجام باشگاه استقلال به این اتفاق و حواشی پیرامون آن واکنش نشان داد. در صحبت‌هایی که خطیر، معاون ورزشی استقلال، بر زبان آورد بار دیگر با نصیحت کردن حسینی به اینکه ظرفیت فکری اش را بالا ببرد این بار تمامی کاسه و کوزه‌ها سر سرمربی پرتغالی تیم ملی شکسته شد تا کی‌روش مقصر اوج گیری اختلافات سیدحسین با استقلالی‌ها قلمداد شود! البته این برای اولین بار در هفته‌ها و ماه‌های گذشته نبود که سران باشگاه استقلال نسبت به شرایط گلر شیرازی خود این‌گونه نگاه متفاوت و از بالا به پایین نشان می‌دادند، اتفاقی که قطعاً می‌تواند گره این مشکل را از همیشه کورتر کند.

قرارداد رحمتی تمدید می‌شود یا حسینی؟!

زمزمه ابراز تمایل باشگاه به تمدید قرارداد هر دو دروازه‌بان سرشناس استقلال از هفته‌ها قبل به صورت جدی به گوش می‌رسید. حتی وینفرد شفر هم در گفتگو‌های خود قبل از ترک ایران به این موضوع اشاره کرده و خواستار ادامه همکاری با رحمتی و حسینی شده بود، اما اتفاقاتی که در این روز‌ها رخ داده، یک واقعیت تلخ برای طرفداران در پی دارد. جدایی یکی از دو دروازه‌بان سرشناس که کنار آمدن با آن نه برای شفر نه طرفداران چندان راحت نخواهد بود. در این بین، اما باید دید استراتژی باشگاه چه خواهد بود، چون با توجه به اتمام قرارداد هر دو بازیکن در پایان فصل رحمتی و حسینی از الان می‌توانند برای آینده خود طبق قوانین تصمیم‌گیری کنند. به همین خاطر تصمیم باشگاه در قبال تمدید قرارداد یکی از دو گلر سرشناس می‌تواند تمامی معادلات را تغییر دهد. تصمیمی که خیلی‌ها در انتظار علنی شدن آن به سر می‌برند و سران استقلال در انتظار بازگشت وینفرد شفر و تصمیم‌گیری او در این خصوص هستند.