به گزارش افکارنیوز،

سیروس پورموسوی، مربی خوزستانی که سابقه کار در تیم‌های فولاد و استقلال خوزستان را در کارنامه اش دارد به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان کشورمان انتخاب شد؛ به همین بهانه گپ و گفتی با او داشتیم.

از استقلال خوزستان شروع کنیم. چرا بعد از توافق ضمنی با مسئولان این تیم در مراسم معارفه حاضر نشدید؟!

من با علم به این موضوع که این تیم از نقل و انتقالات محروم است و سه بازی سخت مقابل استقلال، سایپا و سپاهان پیش رو دارد مسئولیت این تیم را قبول کردم، اما وقتی دیدم در عمل این تیم تنهاست و کسی نیست استقلال خوزستان را همراهی کند عطای کار را به لقایش بخشیدم.

 اما گفته می‌شود حضور لیدر‌ها در هتل محل معارفه شما موجب شد در آن جلسه حاضر نشوید؟

نه، پای چنین مواردی در کار نبود. لیدر‌ها با ایمان مبعلی در‌گیر شدند و با من بحثی نداشتند. آن‌ها با سرپرست باشگاه مشکل داشتند.

 شما سابقه کار در تیم‌های پایه را دارید؟

بله، من سال‌ها در تیم‌های مختلف خوزستانی در تیم‌های پایه کار کردم که شاید مهم‌ترین آن‌ها کار در تیم‌های پایه فولاد باشد.

برای کار در تیم ملی جوانان از چه کسی مشورت می‌گیرید؟

من حتماً از آقایان پورغلامی، پیروانی و چمنیان که قبلاً در تیم ملی نوجوانان بوده اطلاعاتی را کسب خواهم کرد.

 سال‌هاست که در آسیا تیم ملی جوانان ما قهرمان نشده؛ قادر به طلسم‌شکنی در این رده هستید؟

من قولی در رابطه با قهرمانی ندادم، اما این قول را می‌دهم که با تمام وجود شبانه‌روزی کار کنم و نسل خوبی را برای فوتبال کشورم بسازم.

چرا از فولاد کنار گذاشته شدید؟

من در فولاد بد کار نکردم و از شش بازی هشت امتیاز کسب کردم که آمار ضعیفی نبود. جدا از این مسئله، بعد از کنار گذاشتنم بحث بر سر این بود که من تیم را بد بستم و...، اما با نتیجه‌ای که فولاد مقابل تیم تراکتور‌سازی کسب کرد ثابت شد تیم بدی نبستم و این تیم یکی از تیم‌های خوب لیگ است.

فولاد با قطبی موفق می‌شود؟

فولاد بازیکنان خوبی دارد و با تقویت در نیم‌فصل شرایط بهتری کسب خواهد کرد.