به گزارش افکارنیوز،

وضعیت صندلی سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران پس از پایان رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات مشخص نیست. مربی ۶۵ ساله (کارلوس کی روش) در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خواستار عقد قرارداد چهارساله با فدراسیون فوتبال ایران گردید، اما این موضوع تصویب نشد تا او تنها به مدت ۶ ماه و تا پایان جام ملت‌های آسیا هدایت ایران را عهده دار شود.

این رسانه در ادامه نوشت: کارلوس کی روش زمانی که با سوالی درباره آینده اش روبرو می‌شود، فرار می‌کند و به این سوال پاسخ نمی‌دهد، اما همیشه می‌گوید: "تا پایان قراردادم سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هستم و پس از آن درباره آینده تصمیم گیری می‌کنم. ما فقط می‌خواهیم قهرمان شویم و از پیروزی لذت می‌برسم."

این رسانه ویتنامی درباره احتمال قهرمانی ایران در جام ملت‌ها نوشت: ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه عملکرد خوبی داشت و پس از آن فوتبالدوستان ایرانی امیدوار هستند تا در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات به قهرمانی برسند و به طلسم ۴۳ ساله پایان دهند. البته کی روش و تیمش در این راه مشکلات زیادی داشتند، اما امیدوار هستند به عنوان قهرمانی برسند. کی روش با فدراسیون فوتبال کلمبیا هم به توافقاتی رسیده و احتمال دارد هدایت این کشور را برعهده بگیرد.

مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات در حالی از ۱۵ دی با دیدار تیم‌های امارات و بحرین آغاز می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی روش در گروه D. این مسابقات با یمن، ویتنام و عراق همگروه است و تلاش می‌کند تا به عنوان قهرمانی برسد.