به گزارش افکارنیوز،

 بعد از پایان بازی‌های نیم‌فصل اول کادر فنی و بازیکنان خارجی پرسپولیس راهی کشورهای‌شان شدند تا تعطیلات سال نو میلادی را کنار خانواده‌های‌شان سپری کنند. یکی از آن‌ها بوژیدار رادوشوویچ گلر پرسپولیس بود که این روز‌ها مشغول استراحت و لذت بردن از کریسمس است. بعد از مطرح شدن شایعه جدایی بیرانوند از پرسپولیس، با رادو در کشورش تماس گرفتیم. 

* کریسمس مبارک رادو.

ممنون از لطفت. مرسی که به یادم بودی.

* تعطیلات سال نو را چطور می‌گذرانی؟

از این که به خانه خودم برگشتم و کنار خانواده حضور دارم خیلی خوشحالم. باید سعی کنید از تمامی لحظات کریسمس و تعطیلات سال نو لذت ببرید و من هم این کار را انجام می‌دهم. در این ایام درخت کریسمس می‌سازیم و غذا‌های خوشمزه می‌خوریم که لذتبخش است. 

* کی به ایران برمی‌گردی؟

فکر کنم ۴، ۵ روز دیگر و با آغاز تمرینات پرسپولیس به تهران می‌آیم تا برای بازی‌های نیم‌فصل دوم آماده شویم. 

* نیم‌فصل نخست برای تو و پرسپولیس چطور بود؟

فوق‌العاده بود. تیم ما نتایج بسیار خوبی کسب کرد. در لیگ برتر بدون شکست در صدر جدول هستیم و در لیگ قهرمانان آسیا به فینال صعود کردیم که همه این‌ها دستاورد بزرگی برای پرسپولیس و هوادارانش به حساب می‌آید. از این که هواداران از ما راضی هستند، خوشحالیم. 

* شاید کسی فکرش را نمی‌کرد پرسپولیس با پنجره بسته بتواند چنین نتایج درخشانی را کسب کند!

ما می‌دانستیم که با تلاش زیاد و کمک هواداران می‌توانیم هر کاری را انجام بدهیم و نتایج خوبی بگیریم. در نیم‌فصل اول بازیکنان جوان تیم خودشان را به خوبی نشان دادند. نفراتی مثل همتی و حسین‌پور ثابت کردند می‌توانند در تیم بزرگی مثل پرسپولیس بازی کنند و آن‌ها از اعتماد کادر فنی به خوبی استفاده کردند. سایر جوان‌های تیم هم در این فصل اولین دقایق حضورشان در پرسپولیس را تجربه کردند. من فکر می‌کنم این بازیکنان آینده پرسپولیس را تشکیل می‌دهند و می‌توانند در فصول بعد ستاره‌های فوتبال ایران شوند. ضمن این که با بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی توسط فیفا، همه تیم یکدل شدند تا ۲۰۰ درصد توان‌شان را بگذارند تا پرسپولیس نتیجه بگیرد و نیم‌فصل سخت را به خوبی تمام کنیم. 

* چند ماه بعد فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌شود. پرسپولیس می‌تواند دوباره فینالیست شود؟

ما سال قبل به فینال رسیدیم و این کار را با شایستگی انجام دادیم. همه تیم‌ها در آسیا از قدرت پرسپولیس باخبر هستند و حساب ویژه‌ای روی تیم ما باز می‌کنند. به نظرم رسیدن به فینال آسیا کار دشواری است، ولی نشدنی نیست. این پرسپولیس توانایی انجام هر کاری را دارد و می‌توانیم بار دیگر فینالیست شویم. ضمن این که گروه‌مان برای فصل جدید سخت است و ما باید قدم به قدم جلو برویم تا به موفقیت برسیم. 

* در مورد بازیکنان جدید که به تیم اضافه می‌شوند چه نظری داری؟

خب طبیعی است که ما برای بهتر شدن گام برداریم. با باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی با نظر کادر فنی چند بازیکن به ما اضافه می‌شوند که به نظرم باکیفیت هستند و می‌توانند در ادامه فصل به ما کمک کنند. 

* تیم ملی ایران می‌تواند در جام ملت‌های آسیا به مقام قهرمانی برسد؟

من اطلاعات زیادی در مورد تیم ایران و سایر تیم‌ها ندارم و تمام تمرکزم روی پرسپولیس است، ولی برای تیم ملی ایران و دو دوست خودم بیرانوند و نوراللهی آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم ایران بتواند قهرمان آسیا شود.

* صحبت‌هایی شده مبنی بر این که بیرانوند ممکن است در نیم‌فصل از پرسپولیس جدا شود؛ در این صورت شاید تو گلر اول پرسپولیس شوی...

من همیشه آماده‌ام در صورت صلاحدید برانکو دروازه‌بان شماره یک شوم. من سه سال است در پرسپولیس حضور دارم و همیشه منتظر فرصت از سوی کادر فنی هستم. واقعاً نمی‌دانم علیرضا می‌خواهد از تیم جدا شود یا خیر، ولی امیدوارم هر اتفاقی می‌افتد به نفع پرسپولیس و بیرانوند باشد. به نظر خودم در صورت جدایی علیرضا من می‌توانم بازی کنم و دروازه‌بان اصلی شوم. 

* به نظرت بیرانوند می‌تواند در تیم‌های بزرگ دنیا بازی کند؟

صددرصد این توانایی را دارد. علیرضا همه ویژگی‌های یک گلر کامل را دارد و من شک ندارم او می‌تواند در یکی از معتبرترین لیگ‌های دنیا بازی کند و مطمئن هستم می‌تواند در آن تیم‌ها هم درخشش خود را ادامه دهد. 

* بعضی از تیم‌ها معتقدند داوری‌ها در نیم‌فصل اول به سود پرسپولیس بوده است؛ تو این موضوع را قبول داری؟

کدام سود؟ در مورد چه بازی‌ای حرف می‌زنید؟ اصلاً این صحبت‌ها را قبول ندارم. ضمن این که در بعضی از بازی‌ها داوری‌ها به ضرر ما بوده است و ما باید به این موضوع معترض باشیم. 

* ولی بازیکنان استقلال در مصاحبه‌های‌شان گفتند داوری‌ها به سود یک تیم خاص است.‌

نمی‌دانم آن‌ها در مورد چه چیزی حرف زدند. شاید به نظر آن‌ها ما به طور شانسی و با استفاده از مسائل داوری به فینال آسیا رسیدیم و دو بار پشت‌سر هم قهرمان لیگ برتر شدیم. به نظرم جدول لیگ در چند سال اخیر گویای همه چیز است و به خوبی بسیاری از مسائل را بیان می‌کند. 

* بعد از شکست پرسپولیس مقابل کاشیما، در بعضی از ورزشگاه‌ها پرچم ژاپن را به همراه آوردند؛ نظرت در مورد این موضوع چیست؟

به نظرم موضوع فان و خنده‌داری است. آن‌ها فکر می‌کنند با این کار ما عصبی می‌شویم، ولی اصلاً این‌طور نیست. این کار فقط انگیزه تیم ما را بیشتر می‌کند تا بتوانیم روند خوب‌مان را ادامه دهیم. ضمن این که ما باید به تیم‌مان افتخار کنیم، چون سایر تیم‌ها مثل تراکتور که این کار‌ها را انجام می‌دهند، به پرسپولیس حسادت می‌کنند و هیچ وقت نمی‌توانند به ما برسند و نتایج ما را تکرار کنند