به گزارش افکارنیوز،

چند روز قبل باشگاه پیکان تهران به طور رسمی اعلام کرد که جواد نکونام پس از توافق با محمود شیعی جایگزین مجید جلالی شده و سکان هدایت فیروزه‌ای پوشان تهران را در دست گرفته است. تصمیمی که چند ساعت بعد با حضور نکونام، شیعی و آب خضر به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره بر سر تمرینات رسمیت یافت.


اما روز گذشته هاشم یکه زارع، مدیرعامل کارخانه ایرانخودرو با ارسال نامه‌ای به باشگاه پیکان اعلام کرد حضور نکونام در این تیم منتفی است و باید فردی از میان مربیانی که بیرون نشسته و قرارداد خاصی با باشگاهی ندارند به عنوان سرمربی معرفی شود. همین امر هم باعث شد که عمر مربیگری نکونام در پیکان به یک هفته هم نرسد. او که با نساجی مازندران هم فسخ کرده حالا از همه جا رانده شده و با تصمیم عجیب مدیران تهرانی بی تیم مانده است.


طی اخبار رسیده از اطرافیان نکونام، کاپیتان سابق تیم ملی ایران قصد دارد با جمع آوری مدارک مورد نیاز از جمله قرارداد رسمی‌اش با باشگاه پیکان و تصاویر حضورش در تمرین این تیم و ارسال آن به فیفا از این باشگاه و مدیرانش شکایت کند و به این وسیله به دنبال احقاق حق خود باشد. گویا جواد نکونام قصد دارد به دلیل دخالت شخص ثالث در تصمیم گیری‌های فوتبالی باشگاه، از پیکان شکایت کند که در صورت اثبات آن دردسر تازه‌ای برای این باشگاه تهرانی به وجود خواهد آمد.
پیش از این موارد قابل مشاهده‌ای در این خصوص در فوتبال ایران وجود نداشت تا بتوان نتیجه آن را از حالا دانست. اما با پرس و جوی خبرنگار "ورزش سه"، در صورتی که قرارداد نکونام و باشگاه پیکان رسمی شده و قابل اجرا باشد، مسئولان این تیم موظف هستند ضرر و زیان این مربی جوان را به طور کامل پرداخت کنند. در ادامه باید دید این مشکل به چه نحوی حل می‌شود؛ رضایت نکونام جلب خواهد شد یا دود عدم هماهنگی میان مدیرعامل باشگاه و مدیرعامل کارخانه ایرانخودرو به چشم تیم پیکان خواهد رفت.