به گزارش افکارنیوز،

عبدالله ویسی یکی از مربیانی است که خیلی رک و صریح نظراتش را مطرح می‌کند. به بهانه بازی‌های جام ملت‌های آسیا با ویسی همکلام شدیم.

 در گروه‌مان تیم قدرتمند  عراق قرار دارد؛ در گروهی که دغدغه صعود نداریم؟!
به هیچ عنوان نباید دغدغه‌ای در اول راه‌مان داشته باشیم. برای قهرمانی که نباید از تیم‌هایی مانند عراق و... بترسیم. تیم ملی ما از همه این تیم‌ها بهتر است و برای رسیدن به هدف‌مان باید همه را شکست داده و آن‌ها را قلع و قمع کنیم.

 اما کی‌روش گفته کنار سه تیم دیگر برای رسیدن به نیمه‌نهایی شانس دارند و حرفی از قهرمانی و فینال نزده!
همه می‌دانند که من از کی‌روش همیشه دفاع کرده و حامی او بوده‌ام، اما همه این حمایت‌ها فقط به خاطر تیم ملی کشورم بوده است. تعطیلی طولانی‌مدت لیگ و همه امکانات در حد توان و بضاعت برای تیم ملی در نظر گرفته شده بنابراین انتظار قهرمانی و فینالیست شدن اصلاً از کی‌روش و تیم ملی ایران انتظار زیادی نیست.

یعنی انتظارتان از کی‌روش فقط قهرمانی است؟
صددرصد انتظار من از تیم ملی مانند میلیون‌ها ایرانی دیگر فقط قهرمانی است. شاید یک مقدار بازی تدارکاتی کمتر از بقیه مدعیان داشتیم، اما این اختلاف خیلی زیاد نبوده، از سوی دیگر ما لژیونر‌های فراوان و بازیکنان بسیار خوبی داریم که مدت‌هاست با کی‌روش کار می‌کنند. سرمربی تیم ملی هم ۸ سال است که در ایران کار می‌کند بنابراین به نظرم حرف زدن از نیمه نهایی به نوعی اعتماد نداشتن کامل به بازیکنان تیم ملی و توهین به آنهاست! کی‌روش و دستیارانش حتماً باید از تمام توانایی‌شان در جهت قهرمانی تیم ملی استفاده کنند و انتظار میلیون‌ها ایرانی را در مورد قهرمانی برآورده کنند.