به گزارش افکارنیوز،

 سهراب بختیاری زاده یکی از اعضای کادر فنی تیم امید افق روشنی را برای این تیم ترسیم می‌کند. به بهانه دیدار‌های متعدد تیم امید و سایر موارد مربوط به استقلال و... گفت‌وگویی با سهراب داشتیم.

 در مورد تساوی مقابل اردن چه نظری دارید؟
یک بخش از هدف ما نتیجه گرفتن است و در بخش دیگر بازی تدارکاتی در نظر می‌گیریم تا به اهداف مد نظرمان برسیم. در بخش نتیجه گیری ما در بیشتر بازی‌ها موفق شدیم، اما فریب این موضوع را نمی‌خوریم، چون می‌دانیم هنوز ایراداتی در کارمان داریم.

چطور بعد از چند برد متوالی، مقابل اردن متوقف شدید؟
بازی در خانه حریفان شرایط خاصی دارد. در بخش دفاع و حمله شرایط خوبی را در دیدار با اردن تجربه کردیم که این موضوع قطعاً به سود ما خواهد بود. در هفته بعد هم اردوی‌مان در تهران شروع می‌شود و پس از آن هم در تورنمنت چهار جانبه‌ای در قطر شرکت می‌کنیم.

در مسابقات مقدماتی المپیک موفق می‌شویم؟
شانس خوبی برای موفقیت داریم، اما نباید خودمان را به طور قطع صعود کرده بدانیم. با تمام وجود تلاش خواهیم کرد، چون این خیلی خطرناک است که خودمان را از پیش برنده بدانیم. ما باید با تمام وجود بازی کنیم.

 در جام ملت‌های آسیا شانسی برای موفقیت تیم ملی کشورمان قائل هستید؟
در چند روز گذشته نقد‌های زیادی از تیم ملی و سرمربی شنیدم. هیچ مربی‌ای از قهرمانی بدش نمی‌آید. کی‌روش هم به بازیکنانش اعتقاد دارد، اما این طبیعی است که او مرحله به مرحله پیش برود و بعد از رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی شرایط جدیدی را برای تیمش متصور شود.

یعنی شما مشکلی با اظهار نظر کی‌روش ندارید؟
من تمام رفتار‌های کی‌روش را تأیید نمی‌کنم، اما همه می‌دانیم که هیچ مربی‌ای کامل نیست. تیم ملی باید برای‌مان اینقدر مهم باشد که همه رنگ‌ها را کنار بگذاریم. در این مقطع باید به همه بازیکنان و مربیان تیم ملی روحیه بدهیم. ما در این شرایط باید به عنوان یار دوازدهم بهترین حمایت را از تیم ملی داشته باشیم و به خاطر بودن یا نبودن یک بازیکن علیه تیم ملی موضع نگیریم.

 از تیم ملی جدا شویم؛ در مورد استقلال چه صحبتی دارید؟
استقلال به سه، چهار بازیکن بسیار خوب در حد ملی نیاز دارد. استقلال تیم بزرگ و پرافتخاری است به همین دلیل به بازیکنی نیاز دارد که در موفقیت تداوم داشته باشد و خودش را به تیم تحمیل کند یا حداقل برای بازیکن هم‌پستی اش یک رقیب جدی باشد. استقلال باید در نیم‌فصل دوم تقویت شود. در این رابطه جذب جپاروف و امید نورافکن اتفاق خیلی خوبی است. من امید را یک ستاره خوب می‌دانم، بازیکنی که به لحاظ فنی و اخلاقی یک ستاره است و ظرفیت‌های خوبی دارد.

اما شفر اواخر نیم‌فصل خوب کار کرد؟
من شکی در تفکرات مثبت شفر ندارم. تأثیر شفر را دیدیم، اما این مربی این بار باید در جذب بازیکنان دقت بیشتری به خرج دهد.

 شهرداری ماهشهر به شما پیشنهاد مربیگری داد؟
بله، مسئولان این باشگاه به من پیشنهاد مربیگری دادند، اما من با تیم امید قرارداد دارم و به همین دلیل به مسئولان شهرداری جواب منفی دادم.