به گزارش افکارنیوز،

سایت شبکه تلویزیونی «فاکس اسپورت آسیا» در فاصله چند روز مانده به آغاز مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 به بررسی وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پرداخته است. در این گزارش آمده است: «تیم ملی فوتبال ایران پس از دومین حضور متوالی‌اش در مسابقات جام جهانی، به دنبال این خواهد بود تا سال 2019 را با کسب جام آغاز کند. تیم ملی با سه قهرمانی در رده دوم موفق‌ترین تیم‌های تاریخ جام ملت‌های آسیا قرار دارد و پس از 43 سال انتظار به دنبال کسب چهارمین قهرمانی‌اش در این رقابت‌هاست.

ایران که در رده بیست‌ونهم جهانی فیفا است و دو دوره متوالی در جام جهانی حضور داشته، یکی از بهترین تیم‌های آسیایی است. تیم ملی که هدایتش برعهده کارلوس کی‌روش، سرمربی پیشین رئال مادرید و تیم ملی پرتغال است، در جام جهانی به شاهکار تاریخی دست یافت.

تیم ملی در جام جهانی 2018 با قرار گرفتن در کنار قدرت‌های فوتبال جهان یعنی پرتغال و اسپانیا و البته مراکش با چالشی دشوار مواجه شد. در پایان مرحله گروهی غول‌های آسیا با کسب 4 امتیاز از سه بازی در جایگاه سوم به کار خود پایان دادند، این در حالی است که دو تیم پرتغال و اسپانیا هم تنها با کسب یک امتیاز بیشتر نسبت به ایران جواز حضور در مرحله حذفی را کسب کردند.

با این اوصاف تیم ملی با انگیزه‌ای خاص پا به مسابقات جام ملت‌های آسیا می‌‌گذارد که همان کسب چهارمین عنوان قهرمانی در این رقابت‌هاست، عنوانی که 43 سال منتظرش بوده‌ است. آخرین باری که ایران در جام ملت‌ها به قهرمانی رسید در سال 1976 بود، سالی که خود میزبان مسابقات بود.

برای کسب عنوان قهرمانی اگرچه تیم ملی باید با یکی از نزدیکترین رقبای خود یعنی عراق، غول‌های در حال پیشرفت آسیای جنوب شرقی یعنی ویتنام و یمن که به مانند یک بسته سورپرایزکننده است، رقابت کند».