به گزارش افکارنیوز،

حسن شعث عضو شورای عالی ورزش کشور فلسطین در خصوص حضور تیم ملی‌شان در جام ملت‌های آسیا گفت: هدف تیم ملی فلسطین از حضور در جام ملت‌های آسیا این است که حامی مردم فلسطین در آسیا باشد. هدف ما این است که به مردم جهان نشان دهیم می‌توانیم ورزش کنیم و برای مردم فلسطین حق رقابت و ورزش کردن وجود دارد. علی‌رغم آزار و اذیت‌هایی که بر علیه مردم فلسطین وجود دارد اما این حق را داریم که به دنبال پیشرفت باشیم.


تیم ملی فلسطین در گروه B مسابقات با استرالیا، اردن و سوریه رقابت خواهد کرد. همه بازیکنان این تیم در لیگ‌های خارجی بازی می‌کنند و از تجربه خوبی برای موفقیت در جام ملت‌های آسیا برخوردار هستند. به همین دلیل به دنبال صعود از مرحله گروهی و حضور در مرحله دوم مسابقات خواهند بود. این مسئول فلسطینی در ادامه گفت: عبدالعطیف البهداری کاپیتان تیم ملی یکی از بهترین و برجسته ترین بازیکنان فلسطین است و می‌تواند ستاره ما در امارات باشد. او از توانایی بالایی برای بازی در خط دفاعی برخوردار است و می‌تواند بازیکنان را در زمین به خوبی رهبری کند. جاناتان زوریلا، تامر صیام، عبدالله جاسم و دیگر بازیکنان خوب ما ستون فقرات فلسطین را تشکیل می‌دهند و می‌توانند با هدایت ولد علی جزایری به افتخارات خوبی دست پیدا کنند.


فلسطینی‌ها در سه دیدار آخر تدارکاتی خود پاکستان را با دو گل شکست دادند و مقابل ایران با نتیجه 1-1 به تساوی رسیدند. هم‌چنین یک گل سالم برابر عراق به ثمر رساندند که توسط داور مردود اعلام شد.