به گزارش افکارنیوز،

کمتر از یک هفته دیگر تیم ملی یمن به عنوان اولین حریف ایران در راه قهرمانی آسیا برابر شاگردان کی‌روش قرار می‌گیرد. دیداری که مرد پرتغالی نیمکت ایران از آن به عنوان اولین فینال در این رقابت‌ها یاد می‌کند. تیم ملی یمن که رتبه 135 جهان و 26 آسیا را در اختیار دارد برای اولین بار حضور در جام ملت‌های آسیا را تجربه می‌کند و در این راه مقابل ایران، عراق و ویتنام قرار خواهد گرفت.


یان کوتسیان سرمربی اهل اسلواکی یمن است که این مهم را برای مردم این کشور به دست آورد. این مربی 60 ساله از 2006 تا 2008 هدایت اسلواکی را بر عهده داشت و بعد از آن در باشگاه کارل بروکنر اتریش به عنوان دستیار شروع به کار کرد. حالا او همراه با یمن در بزرگترین مسابقات قاره آسیا حضور دارد اما فشار زیادی را بر گردن خود احساس نمی‌کند. به دلیل اینکه یمن شانس زیادی برای موفقیت در جام ملت‌ها ندارد و عملا فشاری به آن‌ها وارد نمی‌شود.

بازیکن سرشناس آن‌ها علا الصاصی مهاجم 31 ساله باشگاه السیلیه قطر است که در نوک پیکان این تیم قرار دارد و در 60 بازی ملی 8 گل به ثمر رسانده است. محمد فواد مدافع تیم الاهلی قطر هم دیگر بازیکن سرشناس یمن در جام ملت‌های آسیا خواهد بود.


یمنی‌ها برای اولین حضور خود در جام ملت‌های آسیا راه بسیار طول و درازی را طی کردند. مسابقات آن‌ها از سال 2015 شروع شد و با شکست 3-1 پاکستان راهی مرحله گروهی شدند اما با قرار گرفتن در رتبه آخر به مرحله پلی آف رفتند. سپس در آن جا توانستند با شکست 4-0 مالدیو بعد از فیلیپین به عنوان دومین تیم، اولین حضور خود در جام ملت‌های آسیا را تجربه کنند.