به گزارش افکارنیوز،

 مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نشست ستاد عالی‌ بازی‌های المپیک و پارالمپیک گفت: امروز جلسه داشتیم در مورد راه‌اندازی موزه ملی ورزش المپیک و برنامه‌ گرفتن از فدراسیون‌ها.مباحث آن از یک دهه قبل مطرح بوده است و با هماهنگی صالحی‌امیری از سال گذشته تصمیم بر این شد با جدیت دنبال کنیم.

وی تاکید کرد: این ساختمان کمیته از ابتدا به عنوان موزه ورزش احداث و بعدا مورد استفاده کمیته شد. با رویکرد خوب صالحی‌امیری قرار شد در دو فاز انجام شود. اول استفاده از فصای موجود که ظرف دو، سه ماه فاز اول افتتاح می‌شود. عناوین و کاپ‌های قهرمانان برای نسل جدید به تصویر کشیده خواهد شد. اهداف کمیته صلح طلبانه و در جهت نزدیکی ملت‌ها است و با استفاده از موزه اینها را به نمایش می‌گذاریم. در فاز دوم در مکانی جدید در همین مجموعه متناسب با منابع در دو سه سال آینده با محتوای گسترده تر ساخته می‌شود.

سلطانی‌فر گفت: در جلساتی که هفتگی داریم و با استفاده از ظرفیت میراث فرهنگی به عنوان متخصص کار، ظرف دو سه ماه آینده این موزه افتتاح می شود و همه قهرمانان اشیا و مدال‌ها و کاپ‌ها و مدارک و اسناد خود را تقدیم کند تا داشته‌های ورزش در اختیار مردم باشد.

وی افزود: در جلسه دوم و ستاد عالی بازی‌ها مانند گذشته عملکرد یک فدراسیون که این بار کاراته بود، مورد بررسی قرار گرفت. کاراته 8 سهمیه دارد و کاراته ما در جمع 4 تا 5 تیم اول است و امیدوار به کسب 6 تا 8 سهمیه هستیم تا کاراته با کسب مدال‌ها در المپیک به ما کمک کند. طبق برنامه‌ای که داشتیم و قول دادیم تکلیف فدراسیون‌ها را روشن می‌کنیم. همه فدراسیون‌هایی که به هر دلیل سرپرست دارند در برنامه زمان‌بندی و در کوتاهترین زمان انتخاباتش را برگزار می‌کنیم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: درخصوص تکلیف برخی از هیئت‌های استانی به عنوان اعضای اصلی مشکل داریم. سازمان بازرسی و دیوان در خصوص تسری قانون منع به کارگیری بازنشستگان  به هیئت‌ها اختلاف نظر دارند. مجلس کمیته‌ای را آماده کرده که مشخص کنند آیا به هیئت ها تسری داده می‌شود یا نه. الان در همه رشته‌ها حدود 30 تا 40  درصد روسای هیئت‌ها بازنشسته هستند و معطل این موضوع هستیم. اگر مجبور به اجرا در هیئت‌ها شویم باید سریع اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: فکر می‌کنم یکی از آماده‌ترین‌ تیم‌های فوتبال را در اختیار داریم و با تمام توان کار شده و کادر فنی و بازیکنان خوبی داریم. لژیونرها و بازیکنان با انگیزه و با تجربه هستند. ما دو تیم ملی داریم و همه عوامل  از جمله وزارت ورزش و کمیته بیشترین حمایت را از این دو تیم داشتند و تیم ملی بهترین کمپ و تدارکات را در اختیار دارد. بهترین شرایط وجود دارد. فدراسیون توانمندی داریم و همه چیز دست به دست هم داده که بعد از 42 سال مجددا قهرمان آسیا شویم. در مقایسه با سایر تیم‌ها در شرایط مطلوبی قرار داریم. انتظار ملت و مردم ایران قهرمانی تیم ملی در آسیا است.