به گزارش افکارنیوز،

جواد قراب عضو سابق هیات مدیره استقلال اعلام کرد از ابتدا مخالف جذب گرو و نیومایر به این تیم بوده است وی همچنین معتقد است علی کریمی هم مصدوم می‌باشد با قراب در خصوص شرایط استقلال در روز‌های اخیر همکلام شدیم:
* شرایط استقلال در نیم فصل اول چطور بود؟
نیم فصل اول کار را خوب شروع نکردیم و شروع مان خوب نبود. این هم به واسطه نداشتن نفراتی بود که استقلال از دست داده بود. واقعا آن بازیکنان بودند شرایط خیلی فرق می‌کرد، اما در اواسط نیم فصل تیم جمع و جور شد و کار را بهتر پیش بردند و در بازی‌های آخر امتیازات را جمع کردیم. با این حال متاسفانه اشتباهات سهوی داوری کار را برای استقلال سخت کرد، چون هم می‌توانستیم گل بزنیم و هم خیلی گل‌های ما را نگرفتند و آفساید‌هایی که گرفتند اصلا نبود.
* قبول دارید داوری‌ها به نفع یک تیم خاص است و مثلا می‌گفتند به نفع پرسپولیس است.
من این حرف را قبول ندارم و اصلا این صحبت قشنگی نیست. اشتباهات زیاد بود، اما به نفع یک تیم خاص نبود. در مورد تیمی هم که می‌گویند به نفع شان بوده اشتباهات زیاد بوده است. زیبایی مسابقات برای داوری است و برای آن‌ها نباید فرق بکند که دقیقه یک یا ۹۵ پنالتی شد بگیرد.
* بحث برگشتن جباروف به استقلال است. فکر می‌کنید می‌تواند به تیم کمک کند. بعضی‌ها معتقدند سن این بازیکن زیاد است.
جباروف قطعا می‌تواند به استقلال کمک کند. متاسفانه یا خوشبختانه در لیگ ما بازیکنان هستند که بالای ۳۰ یا حتی ۳۵ سال هستند. شما بهترین نفر سپاهان را ببینید که وسط میدان خوب بازی می‌کند مهدی کیانی است و چقدر قلعه نویی به او اعتماد دارد. کیانی مسن‌ترین بازیکن سپاهان است، اما زیبا بازی می‌کند. جباروف برای استقلال عالی و خوب است و فقط کفایت می‌کند در ۹۰ دقیقه ۵ تا پاس گل بدهد و شک نکنید به کار تیم شفر می‌آید.
* شما از هیات مدیره استقلال جدا شدید؟
من طبق قانون عمل کردم و از هیات مدیره رفتم.
* بابت این مساله از مسئولان وزارت ورزش ناراحت نیستید؟
چرا باید ناراحت باشم.
* واقا چرا باید با این قانون افراد کارآمد جدا شوند و چرا فتحی بابت ماندن شما هیچ حمایتی نکرد؟
این به فهم و شعور آقایان بر می‌گردد. آقای فتحی از من برای ماندن حمایت نکرد. هیچ دلخوری از فتحی ندارم، اما به حمایت فتحی از عضو هیات مدیره اش لازم بود. با این حال خودش به من گفت من همه جوره در مورد شما صحبت کردم، اما قانون اجازه نداد. این موضوع حمایت را جایی عنوان نکردم که شاید بخواهد بعدا در مورد آن صحبت کند. حالا هم به عنوان یک پیشکسوت و هوادار که عاشق استقلال و بازیکن این تیم بوده و زحمت کشیده در کنار آن هستم. من عاشق هواداران هستم، چون تمام تیم دست آنهاست و این‌ها نباشند ما هیچ چیز نیستیم. فتحی به من گفت به وزیر گفته ام تنها عضوی که با ما همراه است جواد قراب است. من هم طبق قانون آمدم و جالب اینکه همان زمانی که من استعفا دادم با فتحی تماس گرفتم به من اعلام کرد با هیچکس صحبت نکن تا من به شما بگویم. با این حال آرزوی من موفقیت استقلال است و تاجی بودم، هستم و خواهم بود و محال است باشگاه را ترک کنم.
* در مورد گرو و نومایر بگویید. شما به عنوان عضو هیات مدیره با آمدن آن‌ها مخالف نبودید؟
من هم این دو بازیکن و هم بویان که آمد اعلام کردم پای این بازیکن مشکل دارد و بعضی دوستان مخالفت کردند. آن‌ها گفتند خوب می‌شود و بازیکن تیم ملی مقدونیه بوده است. کما اینکه مشکل داشت و رفت. گرو و نومایر واقعا شرمنده هستم که می‌گویم، چون این دو بازیکن اصلا به درد استقلال نمی‌خوردند و حد آن‌ها بازی در جام مرحوم یونس شکوری بود. البته واقعا نمی‌دانم چرا خودشان استقلال را انتخاب کردند و باید تحقیق می‌کردند. این‌ها اصلا در حد استقلال نبودند. علی کریمی هم به نظرم مصدوم است و باید همه بازیکنان تست پزشکی بدهند