به گزارش افکارنیوز،

تیم ملی فوتبال ایران که چند هفته‌ای است اردوی خود را در قطر برای حضور در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا آغاز کرده، در این اردو ۲ بازی تدارکاتی انجام داد. در اولین بازی شاگردان کی‌روش با فلسطین به تساوی یک - یک رسیدند و در دومین بازی تیم ملی شب گذشته (دوشنبه) مقابل قطر به برتری ۲ بر یک دست پیدا کرد.

نکته اساسی در دومین بازی تیم ملی مقابل قطر این بود که کی‌روش تقریبا از بازیکنان اصلی خود در این بازی استفاده کرد. بازیکنانی که احتمالا قرار است به صورت ثابت در جام ملت‌ها برای ایران به میدان بروند.

در این میان تنها مسئله مهم غیبت علیرضا جهانبخش در ترکیب تیم ملی به دلیل مصدومیت بود. ستاره جوان تیم کی‌روش مدتی است دور از میادین بوده و احتمالا مرد پرتغالی روی این بازیکن برای یکی، دو بازی اول مرحله گروهی حساب باز نمی‌کند. با توجه به ترکیب تیم کی‌روش در بازی با قطر به نظر می‌رسد وحید امیری جای جهانبخش را در بازی‌های ابتدایی جام ملت‌ها می‌گیرد.

تکلیف خط دروازه هم برای جام ملت‌ها به نظر می‌رسد مشخص است و علیرضا بیرانوند دروازه‌بان اصلی کشورمان در امارات خواهد بود. بیرانوند با عملکرد درخشان خود در جام جهانی نشان داد می‌شود روی او حساب کرد و احتمالا کی‌روش هم در اکثر بازی‌ها از این بازیکن استفاده می‌کند مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد.

خط دفاعی ۴ نفره تیم کی‌روش را هم در بازی با قطر مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، وریا غفوری و احسان حاج‌صفی تشکیل دادند. به نظر می‌رسد این ۴ بازیکن مدنظر سرمربی پرتغالی برای جام ملت‌ها هستند و بعید است این خط دفاعی تغییری برای بازی‌های تیم ملی در این رقابت‌ها داشته باشد.

تیم ملی، اما یک مشکل اساسی در خط هافبک دارد. سعید عزت‌اللهی به دلیل مصدومیت جام ملت‌ها را از دست داده و کی‌روش تصمیم گرفت تا احمد نوراللهی را به جای او به امارات ببرد. البته هرچند بعید است مرد پرتغالی از نوراللهی به صورت ثابت بازی بگیرد چراکه این بازیکن تجربه کمی در بازی‌های ملی دارد. به احتمال زیاد سرمربی تیم ملی از روش خود در جام جهانی روسیه استفاده می‌کند. یعنی کریم انصاری‌فرد را به عنوان یکی از هافبک‌های دفاعی کنار امید ابراهیمی قرار دهد، روشی که در دفعات گذشته بی‌نتیجه نبوده است.

وحید امیری و سامان قدوس که مقابل قطر هم بازی کردند به احتمال خیلی زیاد وینگر‌های تیم کی‌روش خواهند بود. این ۲ بازیکن سرعت بالایی دارند و از این رو می‌توانند در ضد حملات کمک زیادی به تیم ملی برای خلق موقعیت گلزنی کنند. مهدی طارمی و سردار آزمون هم که طبق روال گذشته به احتمال خیلی زیاد دو مهاجم ایران در جام ملت‌ها خواهند بود. گفتنی است که هر دو بازیکن در بازی با قطر گلزنی کردند و مرد پرتغالی به این دو بازیکن اعتقاد خاصی دارد.

با این شرایط به نظر می‌رسد کی‌روش ترکیب اصلی تیمش را با توجه به مهره‌های خود پیدا و بهترین‌ها را گلچین کرده است. ترکیب فعلی تیم ملی هم هجومی است هم دفاعی، فقط تنها ابهام در این مورد انتخاب یک هافبک دفاعی کنار ابراهیمی است. با توجه به حضور چشمی، نوراللهی و حتی انصاری‌فرد باید منتظر ماند و دید کی‌روش کدام از این ۳ بازیکن را در ترکیب ۱۱ نفره خود قرار می‌دهد.