به گزارش افکارنیوز،

حمید استیلی درباره شرایط فعلی تیم ملی برای حضور در مسابقات جام ملت‌های آسیا گفت: تیم ما شرایط خوبی دارد، سرمربی تیم ملی نزدیک به 8 سال است که در کنار تیم است و ما از لحاظ در اختیار داشتن بازیکنان باکیفیت هم شرایط خوبی داریم. طبیعتا خیلی‌ها ایران را یکی از مدعیان جدی قهرمانی می‌دانند ولی قهرمانی در این جام آسان نیست. مدعیانی مثل استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی و ایران چشم به قهرمانی دارند و نباید از کنار تیم‌هایی مثل عراق، امارات، قطر و ... هم به سادگی عبور کنیم. من امیدوارم که ایران بهترین نتایج را گرفته و ملی‌پوشان با قهرمانی به کشورمان برگردند.

استیلی که سابقه حضور در جام ملت‌های آسیا را هم دارد، در خصوص تیمی که در سال 1996 به مقام سومی رسید تاکید کرد: آن تیم واقعا یکدست و خوب بود و همان نسل توانست چند سال بهترین نمایش را داشته باشد. ما بازی‌ها را با شکست برابر عراق شروع کردیم ولی در ادامه نتایج خوبی گرفتیم. در بازی با عربستان هم مستحق برد بودیم اما داور یک پنالتی صدرصد به سود تیم ما نگرفت. اگر آن بازی را می‌بردیم به فینال می‌رفتیم، به نظر من ایران در آن جام شایستگی قهرمانی را داشت.

مدیر تیم فوتبال امید کشورمان درباره شرایط این تیم تصریح کرد: اردوی بعدی تیم از 13 تا 23 دی‌ماه خواهد بود و سپس به قطر خواهیم رفت تا در یک تورنمنت چهارجانبه شرکت کنیم. در این مدت هم بازی‌های تدارکاتی خوبی انجام دادیم و باید از فدراسیون فوتبال هم تشکر کنیم.