به گزارش افکارنیوز،

روزنامه البیان چاپ امارات در شرایطی گفت‌و‌گویی از وینفرد شفر منتشر کرد که به نظر می‌رسد چنین مصاحبه‌ای انجام نشده است. سرمربی استقلال در این باره به سایت رسمی باشگاه گفت: صحبت‌هایی که درحال حاضر انجام می‌دهم، موضع رسمی من در مورد تیم ملی و مسابقات جام ملت‌ها است و از مطلب منتشر شده از جانب خودم غافلگیر شدم زیرا من هیچ مصاحبه‌ای در مورد جام ملت‌‌ها انجام ندادم.

وی در ادامه صحبت های خود افزود: تردیدی وجود ندارد که تیم ملی ایران در این دوره تیم ملی مورد علاقه من است. ژاپن و کره جنوبی دو تیم قدرتمند آسیا هستند، اما من به دنبال موفقیت ایران هستم. بیشترین استعدادها، بهترین اخلاق و روحیه جنگندگی در تیم ملی ایران است و من حتی می‌توانم از این تیم ملی با عنوان "نسل طلایی" نام ببرم. فکر می‌کنم تیم ایران بتواند قهرمان جام ملت‌ها بشود و این بهترین فرصت برای این افتخار است.

سرمربی استقلال ادامه داد: در سال‌های آینده کار سختی در پیش است به دلیل اینکه سایر کشورهای آسیایی به سرعت در حال پیشرفت هستند. حتی کشور کوچکی مانند ویتنام در پنج سال گذشته پیشرفت بسیار خوب و سریعی داشته است. در چهار سال آینده هم پیشرفت خوبی از فوتبال چین، ویتنام و تایلند خواهیم دید، شاید هم استرالیا و همین‌طور قطر، هند سرمایه‌گذاری میلیون دلاری روی فوتبال انجام داده است. ژاپن و کره جنوبی از قبل در سطح خوبی قرار دارند و حتی بهتر هم شده‌اند. سال 2019 بزرگ‌ترین فرصت برای موفقیت فوتبال ایران است و من برای موفقیت تیم ملی دعا می‌کنم.

شفر در بخش پایانی صحبت های خود یادآور شد: این بسیار مهم است که پس از پایان جام ملت‌های آسیا، لیگ و تیم ملی کنار هم باشند. ما باید از خودمان بپرسیم برای پیشرفت فوتبال ایران چه کاری می‌توانیم انجام دهیم. از رده‌های پایه تا تیم ملی بزرگسالان. ما باید دنبال راهکار منطقی و هوشمندانه باشیم برای توسعه فوتبال ایران. الان تمرکز همه فوتبال ایران روی جام ملت ها است، با آرزوی موفقیت برای تیم ملی.