به گزارش افکارنیوز،

ریزاسپور ترکیه که معرف حضورتان هست؟ همان باشگاهی که تابستان سال ۱۳۹۵ با مهدی طارمی قرارداد بست. مهاجم بوشهری پشیمان شد و به تهران بازگشت تا این باشگاه ترکیه‌ای به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) شکایت کند. جدایی آماتورگونه مهدی طارمی از ریزاسپور کار دست پرسپولیس داد و باعث شد دو پنجره تابستانی و زمستانی این باشگاه پرطرفدار ایرانی بسته شود. اتفاقی که حسابی پرسپولیس را به دردسر انداخت و این تیم نتوانست بازیکن بخرد و با کمبود بازیکن در لیگ برتر ایران و لیگ قهرمانان آسیا روبه‌رو شد. 

حالا شنیدیم علی علیپور مهاجم اول پرسپولیس مورد توجه ریزاسپورترکیه قرارگرفته است. گویا نمایندگان این باشگاه ترکیه‌ای به تهران سفرکرده‌اند بلکه بتوانند رضایت علیپور و باشگاه پرسپولیس را برای خرید این مهاجم جوان جلب کنند. دیروز وقتی با مدیربرنامه‌های علی علیپورصحبت کردیم ضمن تأیید این موضوع عنوان کرد این بازیکن تمایلی به بازی در تیم ریزاسپور و سوپرلیگ ترکیه ندارد. 

علی علیپور ظاهراً چند دلیل برای این تصمیم خود دارد. اول آنکه ریزاسپور در سوپر لیگ ۱۸ تیمی ترکیه پس از ۱۷ بازی با ۱۲ امتیاز در پایان نیم‌فصل اول قعرنشین است. دوم تجربه نشان داده بازیکنان ایرانی درلیگ ترکیه چندان موفق نبوده‌اند که پیام صادقیان آخرین بازیکنی بود که به کشورمان برگشت؛ و از همه مهم‌تر ماجرای محرومیت مهدی طارمی و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس به واسطه شکایت باشگاه ریزاسپور باعث شده که علی علیپور قید تیم ترکیه‌ای را بزند. جالب‌تر می‌شود وقتی بدانید علی علیپور از مدیربرنامه‌های خودش خواسته است یک جوری نمایندگان ریزاسپورترکیه را دست به سرکند تا بی‌خیال خرید او شوند!

علی علیپور تا پایان لیگ نوزدهم با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارد و قادر به جدایی نیست. مضاف براینکه برانکو ایوانکوویچ علی علیپوررا مهاجم اول خود دانسته و برای نیم‌فصل دوم حساب ویژه‌ای روی این بازیکن برای هت‌تریک قهرمانی باز کرده است. بنابراین محال است مرد کروات به جدایی علیپور رضایت بدهد.