به گزارش افکارنیوز،

حسین کلانی یکی از بازیکنان اسبق تیم ملی است که تجربه‌های موفق بسیاری در فوتبال دارد و در حال حاضر به درخواست استیلی به عنوان مشاور در تیم امید فعالیت دارد.

*ماجرای حرف خیابانی در مورد سن شما و پروین چه بود؟

(می‌خندد) شاید، چون تیپ و قیافه من خوب و جوان است مجری محترم فکر کردند سن من کمتر از پروین است. در هر حال من دو سال از علی پروین به لحاظ سنی بزرگ‌تر هستم. علی پروین هم یکی از بزرگان فوتبال ایران و آسیا و اسطوره است. علی پروین به دلیل سن کمتر طبیعتاً دیرتر از ما به تیم ملی آمد، اما گفتم همان مسئله تیپ و قیافه شاید در آن لحظه مجری محترم را به اشتباه انداخت.

*خود شما هم تجربه‌های خوبی با تیم ملی در جام ملت‌ها دارید.

من دو بار با تیم ملی در سال‌های ۱۹۶۸ و ۱۹۷۲ سابقه قهرمانی در جام ملت‌ها را دارم.

*تیم ملی این بار می‌تواند قهرمان جام ملت‌ها شود؟

تیم خوبی داریم و بازیکنان‌مان پتانسیل بالایی به لحاظ فنی دارند. از همه مهمتر اینکه ژن ایرانی نزد بازیکنان ما وجود دارد. بازیکنان ما هم فهمیده هستند و خوب می‌دانند چشم همه ایرانی‌ها به ساق پای آن‌ها و عملکرد و تفکراتشان معطوف است.

*تیم امید موفق می‌شود؟

تیم امید همه ابزار کافی برای موفقیت را در اختیار دارد و بازیکنان با وجود اینکه جوان هستند، اما بزرگ فکر می‌کنند و تشنه موفقیت و رقم زدن پیروزی‌های بزرگ هستند به همین دلیل با چنین بازیکنان و تفکراتی که نزد بازیکنان تیم امید وجود دارد به موفقیت تیم‌مان بسیار امیدواریم.