به گزارش افکارنیوز،

وینگو بگویچ سرمربی کروات، اما مشهور در فوتبال ایران است که حضور روی نیمکت تیم‌های متفاوت در شهر‌های مختلف کشورمان را تجربه کرده است. خودش می‌گوید: «هیچ جای دنیا برای من مثل ایران نیست. کشور ایران را به اندازه زادگاهم، کرواسی دوست دارم و علاقه‌ای به این کشور تا حدی است که اینجا خانه دارم، به زبان فارسی صحبت می‌کنم، تاریخ کشورتان را خوانده ام و تلاش کردم یکی از آن‌هایی باشم که به فوتبال ایران خدمت می‌کند.»

بگویچ که تسلط بالایی روی فوتبال خاورمیانه دارد، ادامه داد: «بازی‌های انجام شده در جام ملت‌های آسیا را دنبال می‌کنم. تصورم این است که ایران بدون شک، جزو مدعیان درجه یک قهرمانی خواهد بود. تیم ملی ایران در جام جهانی نشان داد پتانسیل هایش بالاست و می‌تواند از تیم بزرگی مثل پرتغال مساوی بگیرد و با فاصله‌ای اندک مقابل اسپانیا شکست را قبول کند. این پتانسیل و تجربه باقی مانده از آن رقابت‌ها باعث می‌شود ایران با بهترین شرایط خودش راهی مسابقات شود.»

سرمربی پرسپولیس در فصل سوم لیگ برتر افزود: «البته تیم‌های دیگر هم خطراتی خواهند داشت؛ ژاپن، عربستان، حتی همین استرالیا که مقابل اردن شکست خورد، کره جنوبی و ایران جزو مدعیان اصلی هستند،   اما من فکر می‌کنم زمان قهرمانی تیم ملی ایران فرارسیده است.»

بگویچ در نهایت گفت: «ایران در این رقابت‌ها نباید به فکر دفاع کردن باشد. جام ملت‌ها برای تیمی مثل ایران، جایی نیست که بخواهد در آن از تاکتیک‌های دفاعی استفاده کند. من فکر می‌کنم ایران بتواند طلسم این همه سال که قهرمان نشده را بشکند و کار بزرگی را ثبت کند. می‌دانم مردم ایران هم در انتظار این قهرمانی هستند.»