به گزارش افکارنیوز،

جان کوچیان، سرمربی تیم ملی فوتبال یمن پس از شکست سنگین تیمش مقابل ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ اظهار داشت ما می‌توانستیم بعد از گل اول خیلی راحت سیستم بازی را تغییر بدهیم، اما این کار را نکردیم. ما نیرویی نداشتیم که بخواهیم به راحتی تغییر سیستم بدهیم و باید اعتراف کنم تیم ملی فوتبال ایران خیلی خوب بازی کرد.

جان کوچیان سرمربی تیم ملی فوتبال یمن بعد از شکست سنگین مقابل ایران در نشست خبری اظهار داشت: وقتی گل اول را دریافت کردیم به مشکل برخوردیم، ولی قبل از آن وقتی که بازی صفر صفر بود موقعیت‌هایی برای گلزنی داشتیم. 

وی ادامه داد: در ادامه راه تیم ملی فوتبال ایران بازی خوبی انجام داد و موفق شد تا با استفاده از قدرت فیزیکی و بالای بازیکنانش به موفقیت برسد. 

سرمربی تیم ملی فوتبال یمن تاکید کرد: ما می‌توانستیم بعد از گل اول خیلی راحت سیستم بازی را تغییر بدهیم، اما این کار را نکردیم. ما نیرویی نداشتیم که بخواهیم به راحتی تغییر سیستم بدهیم و باید اعتراف کنم تیم ملی فوتبال ایران خیلی خوب بازی کرد. 

کوچیان در خصوص اینکه تیمش مقابل ایران ۵ گل خورد و آیا برای بازی بعد تغییر سیستم می‌داد یا خیر گفت: ما خوب بازی نکردیم و باید خیلی بهتر از این بازی می‌کردیم. اشتباهات ما باید به حداقل برسد و قطعا شرایط خودمان را در بازی‌های بعدی مقابل عراق و ویتنام بهبود ببخشیم. 

وی ادامه داد: تیم ملی ایران شرایط خیلی خوبی در بازی امشب داشت و می‌توانست با استفاده از قدرت بالای دفاعی اش خوب بازی کند. ما در عرض ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ضربه خوردیم و تیم ما به هم ریخت. برای یمن و تیم ما بد بود، ولی نباید فراموش کنیم بازی سختی را برگزار کردیم. 

کوچیان ادامه داد: می‌دانیم مشکل تیم‌مان کجاست و باید این مشکلات را برطرف کنیم. بازیکنان ایران شرایط فیزیکی مناسبی دارند که در حد استاندارد است و این موضوع خیلی به این تیم کمک کرد. 

وی در ادامه افزود: بازیکنان ایران در لیگ حرفه‌ای ایران هستند و برخی از آن‌ها هم در قطر بازی می‌کنند و به همین دلیل شرایط خوبی از نظر بدنی دارند، ولی ما لیگ پویایی نداشتیم و تیم را در عرض ۲ ماه به اینجا رساندیم. تیم ما در ۳۰ دقیقه ابتدایی خوب بود، ولی به خاطر مشکل بدنی در ادامه راه به مشکل خورد. 

سرمربی تیم ملی یمن تصریح کرد: ما زمان خیلی کوتاهی برای آماده سازی داشتیم، چون لیگ پویایی نداریم و برای بهتر شدن شرایط نیاز به یک زمان طولانی داریم. من معتقدم می‌توانیم بهتر از این بازی کنیم.