به گزارش افکارنیوز،

استقلال در خلال تعطیلات نیم‌فصل در عرصه مربیگری حسابی گرد و خاک کرد که حاصل آن جذب دو مربی جدید بود. ابتدا مارتین فورکل آلمانی حضورش در جمع مربیان استقلال را قطعی کرد و پس از آن هم نوبت به حضور فرهاد مجیدی شد که بازتاب بسیار وسیعی هم داشت. در این میان، اما حالا یک مشکل تازه درست شده و آن، عدم وجود جای کافی برای نشستن کنار شفر روی نیمکت است. حکایت وینفرد شفر که جداست و قطعاً مجیدی و فورکل هم نیامده‌اند تا سکونشین شوند، اما با توجه به اینکه تعداد مربیان استقلال با شفر باید ۵ نفر باشد فقط یک نفر دیگر می‌تواند به این جمع اضافه شود. دقیقاً به همین خاطر است که استقلالی‌ها بر سر دوراهی دشواری قرار گرفته‌اند.

نامداری و میگوئیل روی سکو

جدا از شفر، فرهاد و فورکل به احتمال زیاد بیژن طاهری نیز روی نیمکت باقی می‌ماند و اشکان نامداری همراه با میگوئیل کولی، سکونشین خواهند شد. استدلال برای سکونشینی آن‌ها این است که نامداری مربی دروازه‌بانان بوده و در جریان مسابقات حضورش روی نیمکت ضرورت چندانی ندارد. از سوی دیگر با توجه به اینکه مارتین فورکل با بدنسازی آشناست، می‌تواند ذخیره‌ها را در جریان بازی گرم کند؛ بنابراین میگوئیل کولی می‌تواند کار را از روی سکو‌ها دنبال کند.

گردش چرخشی

طرح سکونشینی نامداری و میگوئیل هنوز تصویب نشده، اما جدا از آن یک طرح دیگر نیز مد نظر قرار دارد که به موجب آن روند سکونشینی مربیان استقلال حالت چرخشی به خود بگیرد؛ البته قطعاً فرهاد مجیدی از این قاعده مستثنی بوده و در هیچ مسابقه‌ای سکونشین نمی‌شود.