به گزارش افکارنیوز،

 کارلوس کی‌روش در طول ۸ سال مربیگری خود در تیم ملی رکوردهای زیادی را به نام خود ثبت کرده است و پیروزی قاطع برابر یمن باعث شد تا این مربی به یک رکورد دیگر برسد. برتری مقابل یمن پنجمین برد با اختلاف ۵ گل یا بیشتر ایران در مدت مربیگری کی‌روش در دیدارهای رسمی است.پیش از این نیز محمد مایلی‌کهن در تیم ملی چنین رکوردی از خود به جای گذاشته بود.

بردهای قاطع کی‌روش

اولین برد با اختلاف گل بالای کی‌روش در مرحله اول انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برابر بحرین به دست آمد و پیروزی شیرین ۶ بر صفر برابر این تیم باعث شد تا تلخی شکست در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ از یادها پاک شود.دومین برد پر گل تیم ملی‌کی روش در مصاف با لبنان به دست آمد. تیم ملی در یک مقطع زمانی در مقدماتی جام‌جهانی و جام ملت‌های آسیا با لبنان هم‌گروهبود.ایران در مقدماتی جام‌جهانی و در بیروت ناباورانه برابر لبنان تن به شکست داد. باختی که باعث شد صعود ایران به جام‌جهانی مشکل شود و دیدار برابر این تیم در مقدماتی جام ملت‌های آسیا جنبه انتقامی پیدا کند. ایران در این بازی درورزشگاه آزادی با ۵ گل حریف را در همکوبید.تیم ملی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ با گوام هم‌گروه بود و در بازی رفت و برگشت این تیم را با ۶ گل شکست داد. ایران در اولین بازی خود در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با ۵ گل یمن را بدرقه کرد تا علاوه بر اینکه بهترین شروع این تیم در تاریخ جام ملت‌ها و سومین برد قاطع تیم ملی در ادوار جام ملت‌های آسیا ثبت شود پنجمین برد با اختلاف ۵ گل و بیشتر کی‌روش در تیم ملی حاصل شود.

 

محمد مایلی‌کهن نیز در تیم ملی تیم‌های نپال، سریلانکا، قرقیزستان و ۲ بار مالدیو را با اختلاف گل زیاد شکست داد. البته کی‌روش در دیدارهای دوستانه بردهای پرگلی را مقابل فلسطین، گینه بیسائو، تاجیکستان و قرقیزستان تجربه کرده است. سرمربی پرتغالی تیم ملی این فرصت را دارد تا در صورت کسب پیروزی پرگل ایران مقابل ویتنام به تنهایی رکوددار تاریخ تیم ملی ایران شود.