به گزارش افکارنیوز،

از ساعت 14 فردا دور برگشت مسابقات لیگ یک فوتبال ایران شروع می‌شود و تیم‌های مدعی این لیگ وارد حساس‌ترین مقطع فصل در راستای  صعود به مسابقات لیگ برتر می‌شوند. شاید این دوره از لیگ برتر یکی از جذاب‌ترین دوره‌ها در چن فصل اخیر باشد. سرخپوشان پاکدشت با 32 امتیاز در رده نخست قرار دارند و گل گهر سیرجان با دو امتیاز کمتر رده دوم جدول را در دست دارد. مس کرمان با 28 و شاهین شهرداری بوشهر با 27 امتیاز دیگر تیم‌های بالای جدول هستند و مربع قهرمانی و مدعیان صعود به لیگ برتر را تشکیل می‌دهند.

.
در این میان رتبه پنجم و ششم جدول در اختیار اکسین و آلومینیوم اراک با امتیاز مشترک 23 است. حالا این دو تیم هدفشان را با سیدمجتبی حسینی و فراز کمالوند دنبال می‌کنند. هدایت اکسین بر عهده سرمربی سابق ذوب‌آهن است و کمالوند هم به تازگی جایگزین ربیعی در اراک شده است. مدیران اکسین و آلومینیوم امید دارند بتوانند با استفاده از تجربه سرمربیان خود بار دیگر به جمع تیم‌های بالانشین اضافه شوند.


قشقایی شیراز و بادران تهران هم به رده‌های هفتم و هشتم جدول را در اختیار دارند که با توجه به اختلافی که با صدر جدول ایجاد شده، نمی‌توان شانس زیادی برای آن‌ها قائل بود.


انتهای جدول اما در اختیار ملوان پرآوازه است. این تیم با توجه به کسر شش امتیاز و جریمه توسط فیا در رده آخر جدول حضور دارد و به دنبال این است با مثلث طلایی مازیار زارع، پژمان نوری و محمد احمدزاده از سقوط به دسته دوم نجات پیدا کند. مس رفسنجان هم با مربی کروات خود به دنبال فرار از رتبه پانزدهم و حضور در میانه‌های جدول است. تیمی که بد از جدایی سامره دیگر رنگ برد ندیده و حالا در رتبه پانزدهم است. کارون اروند رتبه سیزدهمی هم با اخراج اکبر میثاقیان و آوردن هومن افاضلی به دنبال حفظ سهمیه لیگ یکی خود و ماندن است. مربی جدید کارون تا به اینجا بردی به دست نیاورده و حالا می‌خواهد با پیروزی برابر صدرنشین کار خود را در نیم فصل دوم شروع کند.