به گزارش افکارنیوز،

برنامه ورزشگاه با اجرای علی انصاریان هر شب از شبکه ۵ سیما روی آنتن می‌رود و علی انصاریان که علاقه خاصی به موضوعات طنز دارد، در یکی از برنامه هایش به انتقاد شدید از گزارشگر افغانستانی دیدار ایران و یمن پرداخت.

آن گزارشگر مسائلی در مورد حذف برخی صحنه‌ها هنگام پخش فوتبال در ایران مطرح کرده بود و انصاریان نیز جواب نسبتا تندی به وی داد. جوابی که البته بوی تقلید لهجه از آن بیرون می‌آمد. وقتی اعتراض گزارشگران افغانستانی‌ها رسانه‌ای شد، انصاریان از مردم این کشور عذرخواهی کرد و گفت:

«منظور من فقط حرف‌های آن گزارشگر بود نه مردم عزیز کشور افغانستان.»

در همین رابطه انصاریان در مصاحبه‌ای گفت:

«مسائلی که در آن احساس کنم غرور مردم کشورم را نشانه رفته، برایم حساسیت ایجاد می‌کند و در موردش صحبت می‌کنم. حالا هر موضوعی که باشد. من نمی‌توانم ساکت بنشینم و ببینم که یک نفر در کشوری دیگر، در مورد مردم ایران حرف‌های غیرواقعی می‌زند یا می‌خواهد مزه پرانی کند.»

او همچنین اضافه کرد:

«با این حال اصلا دلم نمی‌خواهد آدم جنجالی باشم و مسائلی را به زبان بیاورم که دل دیگران را بشکند. مردم افغانستان خواهران و برادرانم هستند و هرگز به دنبال آن نبودم که غرورشان را خدشه دار کنم. اگر کسی از حرف هایم ناراحت شده، عذرخواهی می‌کنم، ولی منظور من حرف‌هایی بود که گزارشگر زمان بازی زد و خواستم به او بگویم فقط باید هنگام گزارش، به فکر اتفاقات داخل زمین باشد. من علی انصاریان هستم و قوانین اجرا در صدا و سیما را می‌دانم. مطمئن باشید پایم را فراتر از مسئولیت هایم نمی‌گذارم. دلم می‌خواهد مردم ایران همیشه شاد باشند و کسی هم جرات ندارد به آن‌ها بگوید بالای چشم تان ابروست!»