به گزارش افکارنیوز،

چند ماهی از حضور سرمربی جدید تیم فوتبال ذوب‌آهن می‌گذرد، مربی که در روزهای پایانی نیم‌فصل اول کار را در اصفهان آغاز کرد و حالا برای نیم‌فصل دوم قصد دارد کیفیت واقعی تیمش را به نمایش بگذارد. علیرضا منصوریان, سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در گفت‌و‌گویی آخرین وضعیت این باشگاه را تشریح کرد که اظهارات وی را در زیر می‌خوانید:

اردوی اهواز هوشمندانه بود

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ابتدا در ارتباط با حضور تیمش در اردوی اهواز و شرایط کلی تمرینات در نیم‌فصل گفت: امکانات باشگاه ذوب‌آهن این اجازه را به ما می‌دهد تا برای برپایی اردو به خارج از کشور و یا شهری دیگر نرویم و به جرأت می‌گویم نظیر این امکانات تنها در سه یا چهار باشگاه در ایران وجود دارد. با تمام این شرایط، برپایی اردو در اهواز به چند دلیل برای ما مهم بود. اول اینکه خوزستان چهار تیم خوب در لیگ برتر دارد که می‌توانیم با آنها بازی دوستانه داشته باشیم و آب و هوای آن هم گرم‌تر از اصفهان است. فارغ از این دو موضوع مهم هدف از اردوی هفت روزه اهواز این بود که بچه‌ها به لحاظ عاطفی به هم نزدیک شوند. ما به یکدلی بیش از هر چیزی نیاز داریم. خوشبختانه اولین دیدار دوستانه ما مقابل نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شد و یک مصاف دوستانه خوب بود.

شکل تیمی ذوب‌آهن روز به روز بهتر می‌شود

وی گفت: قطعاً ما به لحاظ هماهنگی بازیکنان، نقاط کوری داریم و این اردو به ما کمک می‌کند این مشکل را برطرف کنیم، چراکه صرفاً با در کنار هم بودن بازیکنان و آشنایی آنها با خلق و خوی همدیگر اتحاد و همدلی مدنظرمان شکل خواهد گرفت و مطمئناً تأثیرات مثبت آن را در کار تاکتیکی تیم خواهیم دید. معتقدم امروز شکل تیمی ما عوض شده است و روز به روز بهتر می‌شویم.

بازی‌های دوستانه ذوب‌آهن هدفمند است

منصوریان عنوان کرد: برای برگزاری هر کدام از بازی‌های دوستانه‌مان برنامه‌ریزی داشتیم و متناسب با اهداف‌مان پیش رفتیم. اولین بازی را با یک تیم از لیگ سه برگزار کردیم و بازی با سپاهان نوین خیلی به ما کمک کرد تا به خواسته‌های‌مان برسیم. در بازی دوم ترجیح این بود که با تیم امیدمان بازی کنیم. ما با مربیان تیم‌های پایه به خصوص رده سنی امید ارتباط نزدیکی داریم. در سومین بازی با نفت مسجدسلیمان روبه‌رو شدیم. در این بازی نتیجه برای‌مان مهم بود، اما مهم‌تر از نتیجه، بررسی بهتر مشکلات تاکتیکی و فردی داخل زمین بود و این بازی کمک کرد تا ایرادات دیگر تیم را پیدا کنیم.

وی افزود: به دلیل اینکه چند ماه از سایر تیم‌ها عقب بودیم دو هفته جلوتر تمرینات را شروع کردیم و از این موضوع بسیار راضی هستم. خوشبختانه به فرم ایده‌آل فیزیکی رسیدیم و در 10 روز آینده بهتر هم خواهیم شد. از طرفی زمان داریم تا بتوانیم کارهای تاکتیکی تیم را سامان بدهیم. یک بازی دوستانه دیگر در خوزستان با استقلال صنعتی یا تیمی دیگر از این استان انجام خواهیم داد و پنجمین بازی دوستانه ما در اصفهان برگزار خواهد شد. همچنین در ششمین بازی دوستانه میهمان پیکان هستیم. با توجه به اینکه لیگ برتر در اواسط بهمن ماه از سر گرفته می‌شود و در اسفند ماه به دلیل حضور ذوب‌آهن در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا فشردگی بازی‌ها برای‌مان بیشتر می‌شود، سه بازی دوستانه آخر را در فاصله زمانی چهار یا پنج روز برگزار می‌کنیم تا در صورت مشکل در وضعیت فیزیکی تیم زمان برای جبران داشته باشیم.

جذب خلعتبری، اتفاق خوبی برای ذوب‌آهن است

سرمربی ذوب‌آهن راجع به جذب محمدرضا خلعتبری تصریح کرد: فعلاً دو خرید بیشتر نداریم. اولین خرید ما محمدرضا خلعتبری بود که به نظرم حضور او اتفاق بسیار خوبی برای ماست، چون یک بازیکن سطح بالاست و می‌تواند به تیم ما کمک زیادی کند. قطعاً یک یا دو بازیکن خارجی در لیست خرید ذوب‌آهن هستند. یک فوروارد که به بافت فوتبال ایران بخورد و به کمک تیم ما بیاید جذب خواهد شد و یک خرید دیگر را نگه می‌داریم برای فرصت مقتضی. نسبت به دو ماه پیش خلق موقعیت ما بهتر شده است و الان تمام‌کننده می‌خواهیم. کنار این بازیکن خارجی، ارسلان مطهری را هم داریم که با جبران دو سالِ نه چندان خوب خود می‌تواند یک هدیه برای ما باشد. مطهری باید این را بداند که سطح توقع تیم از او بالاست. او یک ظهور بی‌نظیر در فوتبال ایران داشته و حالا فرصت آن است که نشان دهد چه بازیکن باکیفیتی است.

بازی با نساجی مازندران پیش بازی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا

وی درباره آغاز رقابت‌های نیم‌فصل دوم اظهار داشت: بازی با نساجی در شروع لیگ برتر برا‌ی‌مان بسیار مهم است, چون یک پیش‌بازی برای پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا و البته شروع دوباره ما در لیگ برتر است. ضریب اشتباهات‌مان باید پایین باشد، چون در دور برگشت رقابت‌ها نمی‌توانیم شانسی برای کادر فنی و بازیکنان در اشتباه کردن قائل باشیم. در نیم‌فصل دوم بازی به بازی جلو می‌رویم. در صورت صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باز هم نشان خواهیم داد که ما نماینده قدرتمند ایران هستیم و بازی با نساجی به ما در رسیدن به این موفقیت قطعاً کمک خواهد کرد. از طرفی با صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا فضای امیدوارکننده‌ای در باشگاه ذوب‌آهن ایجاد می‌شود که به روند حرکتی کل مجموعه باشگاه کمک خواهد کرد.