سرويس ورزشي افكار نيوز- در ابتدا بايد صادقانه قبول كنيم، گمانهزنيهاي شدتدار و گاهاً افراط گونه اكثر قريب به اتفاق رسانهها در خصوص مطرح كردن افراد مختلف مورد نظر دولت و وزارت ورزش و جوانان براي ثبتنام در انتخابات فدراسيون فوتبال در آخرين روز، آخرين ساعات، آخرين دقايق و حتي آخرين ثانيهها با يك شكست سخت مواجه گرديد، چرا كه پس از اتمام مهلت ثبتنام و عليرغم گمانهزنيها و مطرح شدن نامهايي چون دكتر سعيدلو، دكتر سجادي، كيومرث هاشمي، عبدالرضا ساور، سردار رويانيان و ... از طرف رسانهها بهعنوان گزينههاي مورد نظر دولت و وزارتخانه، هيچيك از افراد مورد اشاره اقدام به ثبتنام نكردند تا ثابت شود، دولت و وزارتخانه هيچ گزينه خاصي براي حضور در فدراسيون فوتبال ندارند.

البته بلافاصله پس از اتمام مهلت ثبت‌نام و عدم حضور افراد مورد اشاره، یک جریان خاص درون فدراسیونی که علیرغم ظاهرسازی، اصلی‌ترین مخالف کفاشیان به حساب می‌آید، با زیرکی و استفاده از دوستان پنهان رسانه‌ای خود، تلاش کرد تا دکتر قریب را کاندیدای موردنظر وزارتخانه معرفی کند.

توجیه این آقایان ملاقات دکتر قریب با وزیر ورزش و جوانان قبل از ثبت‌نام می‌باشد که اگر اینچنین باشد، پس ملاقات کفاشیان با وزیر، قبل از ثبت‌نام را باید چگونه ارزیابی نمود؟

یک نگاه گذرا و سطحی به کاندیداهای ثبت‌نام شده برای ریاست فدراسیون و تیم معرفی شده آنها، بیانگر این واقعیت است که رقابت اصلی، بین کفاشیان و دکتر قریب می‌باشد، چرا که هم تیم معرفی شده آنها کامل است و هم سوابق کاری آنها متمایز از دیگران.

دکتر قریب مدیرعامل اسبق استقلال که یک چهره شناخته‌شده استقلالی است، دکتر زادمهر را به‌ عنوان نایب‌رئیس اول خود معرفی کرده است. با توجه به پرسپولیسی بودن دکتر زادمهر و استقلالی بودن دکتر قریب، اگر این کابینه را‡ی بیاورد، باید بگوییم سرخابی‌ها سکان هدایت فدراسیون را در دست گرفته‌اند.

در کنار این دو نفر اگر به نایب‌رئیس سوم فدراسیون - که دکتر فریده شجاعی، همسر منصور پورحیدری یکی از استقلالی‌های اصیل است - هم اشاره کنیم، باید قبول کنیم عیار و درصد سرخابی بودن فدراسیون بسیار بالا می‌رود. حال با توجه به اینکه حدود دو سوم اعضای مجمع عمومی فدراسیون(از جمع ۷۵ نفر) شهرستانی هستند و این دو سوم نقش بسیار مهمی در انتخابات دارند، بعید است این افراد تمایلی به سرخابی کردن فدراسیون داشته‌باشند.

پس برخلاف جریان به‌وجود آمده در خصوص شانس دکتر قریب و کابینه او، باید گفت شانس علی کفاشیان و کابینه او برای پیروزی در انتخابات بسیار زیاد می‌باشد.

در كنار اين مهم بايد به اين نكته هم توجه كرد، كه در كابينه كفاشيان و قريب دو نفر بهعنوان نايب رئيس دوم و سوم به صورت مشترك قرار دارند؛ يكي بهروز منتقمي به عنوان نايبرئيس دوم و ديگري دكتر فريده شجاعي به عنوان نايبرئيس سوم. با توجه به اين مهم بايد از حالا احتمال انتخاب اين دو نفر را قطعي دانست، مگر اينكه افرادي به غير از كفاشيان و قريب سكاندار هدايت فدراسيون شوند.