به گزارش افکار نیوز به نقل از به نقل از مهر، درپی حواشی به وجود آمده در رشته المپیکی جودو و نتایج ضعیف این تیم در رقابتهای بین المللی به خصوص رقابتهای کسب سهمیه المپیک، وزارت ورزش و جوانان تصمیم به تغییر در راس این فدراسیون گرفت که براین اساس محمدعلی رستگار به عنوان سرپرست مسئولیت فدراسیون جودو را برعهده گرفت.


علیرضا امینی از سال ۱۳۷۰ به عنوان مربی تیم ملی جودو مشغول به کار در فدراسیون این رشته شد و پس از آن مسئولیت‌های مدیریت تیم‌های ملی و نایب رئیسی فدراسیون را تجربه کرد تا اینکه هفتم اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ و در پی استعفای رضوی به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شد.


امینی دوازدهم دی‌ماه همان سال از مجمع انتخابی فدراسیون جودو رای اعتماد گرفت تا به عنوان رئیس کار خود را در این فدراسیون پیگیری کند. وی پس از ۷۷۸ روز ریاست بر فدراسیون جودو از این مسئولیت استعفا کرد و محمدعلی رستگار به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد.
محمدعلی رستگار ۴۰ ساله از سال ۱۳۶۸ در تیم‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان جودوی ایران عضویت داشته است.

وی پیش از این مسئولیت کمیته‌های آموزش، مربیان و مسابقات فدراسیون جودو و در سال ۱۳۸۳ مسئولیت دبیری این فدراسیون را برعهده داشته است.

وی از جمله تحصیلکردههای جودو است که دارای مدرک کارشناسی ارشد ریاضی از دانشگاه شریف و دکترای مهندسی اقتصاد از دانشگاه تورینو ایتالیاست.