به گزارش افکار نیوز به نقل زا فارس ،، تیمهای بسکتبال ذوبآهن و المتحد لبنان در دیدار برگشت رقابتهای غربآسیا از ساعت ۱۷:۳۰ برابر هم به میدان رفتند که این بازی در پایان با حساب ۸۲ بر ۷۸ با پیروزی ذوبآهن همراه بود.

ذوب‌آهنی‌ها بازی را با آرن داودی، اوشین ساهاکیان، کرم احمدیان، علی باهران و لورن وودز آغاز کردند و با شروع خوبی که داشتند توانستند تا اواسط کوارتر اول فاصله مطمئنی را ایجاد کنند، اما لبنانی‌ها با پیدا کردن خودشان در زمین توانستند بازی را کنترل کنند و با کم کردن فاصله و عملکرد بهتر ۱۸ بر ۱۷ به پیروزی رسیدند.

در کوارتر دوم هم بازی پایاپای پیش رفت، ‌‌ اما در اوخر این زمان ذوب‌آهنی‌ها چندین اشتباه را انجام دادند تا فرصت‌های خوبی برای المتحدی ها فراهم شود.

لورن وودز، یار آمریکایی ذوب‌آهن همانند دیدار با مهرام در لیگ برتر نمایش خوبی را نداشت تا تمیش کوارتر دوم را هم ۲۲ بر ۱۴ بازنده باشد.

نیمه نخست با حساب ۴۰ بر ۳۱ به سود المتحد خاتمه یافت.

در نیمه دوم ذوب‌‌آهن طوفانی آغاز کرد و به سرعت فاصله ایجاد شده را کم کرد. ذوب‌آهنی‌ها در کوارتر سوم در توپ‌ربایی موفق بودند و لورن وودز هم هر چه قدر در نیمه اول بد بود در نیمه دوم متحول شد و زیر سبد عملکرد خوبی داشت. حاصل پیکار ۲ تیم در کوارتر سوم ۲۵ بر ۱۳ به سود ذوب‌آهن تمام شد.

در کورارتر چهارم امتیازات برابر پیش رفت. در تیم ذوب‌آهن کرم احمدیان و علی باهران عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند و پرتاب‌های ۳ امتیازی موفقی را یکی پس از دیگری وارد سبد تیم لبنانی داشتند.

ثانیه‌های پایانی بازی بسیار حساس دنبال می‌شد و تنها ۹ ثانیه به پایان بازی بود که هر ۲ مربی تقاضای استراحت کردند تا بازیکنان‌شان با تمرکز بیشتری به بازی باز گردند که البته این موضوع به سود ذوب‌آهنی‌ها شد و آنها در پایان ۸۲ بر ۷۸ برنده بازی شدند.

نماینده ایران در دیدار رفت هم این تیم را با حساب ۷۴ بر ۷۱ شکست داده بود.

ذوبآهن با این پیروزی در مرحله نیمهنهایی به مصاف برنده دیدار مهرام و آرامکس اردن که فردا برگزار میشود، خواهد رفت.