به گزارش افکارنیوز،

مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی در جام ملت‌ها خوب بود ولی می‌توانست بهتر باشد. او یکی، دو بار موقعیت خراب کرد و اگر گل می‌شد بی‌شک از نظر روحی و روانی هم در شرایط بهتری قرار می‌گرفت، اما در زمین بازی گاهی معادلات درست از آب درنمی‌آید همان‌طور که خود مهدی می‌گوید: «در لحظه و در صدم ثانیه است. شاید توپ دقیقاً آنجایی که باید قرار نگیرد. مثلاً هد من در بازی اسپانیا چرا گل نشد؟ چون مجبور شدم گردنم را بالاتر بکشم و سرعت توپ واقعاً اثر داشت، اما مثلاً در بازی با یمن قشنگ توپ روی سرم نشست و توانستم آن را تبدیل به گل کنم.»
مهدی در ادامه از این می‌گوید که در جام ملت‌ها همه تلاش کردند و این مردم هستند که باید درباره‌شان صحبت کنند: «بله، واقعاً همه تلاش‌شان را کردند و کسی کم نگذاشت. بچه‌ها هدف‌شان این بود که تیم موفق باشد ولی متأسفانه گاهی این شرایط پیش می‌آید. در بازی با ژاپن هیچ‌کدام فکر نمی‌کردیم سه گل بخوریم. ولی اتفاقاتی که در زمین افتاد جزئی از بازی است.» طارمی در یکی، دو سال گذشته کم انتقاد نشنیده و کم تحت فشار نبوده است. او هر بار ایستاده و مبارزه کرده و خیلی وقت‌ها هم با گلزنی‌هایش موفق نشان داده. وقتی در این باره از مهدی می‌پرسیم مکثی می‌کند و جواب می‌دهد: «من با انتقاد مشکلی ندارم ولی با توهین کردن چرا. اتفاقاً همیشه گفته‌ام انتقادات را با جان و دل می‌شنوم و از آن‌ها برای بهتر شدن خودم استفاده می‌کنم ولی بعضی‌ها توهین می‌کنند و این با انتقاد فرق دارد.» 
همه دوست دارند مهدی هم به اروپا برود. انگار دارد دیر می‌شود. البته مهدی یک حرف درست می‌زند. اینکه به هر حال باید پیشنهاد داشته باشد. وقتی از او می‌پرسیم این‌طور جواب‌مان را می‌دهد: «بروم تیم‌های بزرگ؟ من هم دوست دارم و بازیکنی نیست که دوست نداشته باشد ولی همان‌طور که در جام ملت‌ها هم گفتم به هر حال باید پیشنهاد باشد.»