به گزارش افکارنیوز،

لیونل مسی با حضور در بازی خانگی شب گذشته (شنبه) بارسلونا مقابل رایو وایکانو در هفته بیست و هفتم لالیگا، رکورد هم‌تیمی سابقش آندرس اینیستا را برای انجام بیشترین بازی در لالیگا با پیراهن بارسلونا شکست.

کاپیتان آرژانتینی که گل دوم برد 3 بر یک تیمش را زد، در مجموع 443 بار با پیراهن بارسلونا در لالیگا به میدان رفته است و از این حیث رکورد اینیستا را با 442 بازی شکست. اکنون تنها یک بازیکن بیشتر از مسی با پیراهن بارسا در لالیگا بازی کرده که آن بازیکن ژاوی هرناندس با 505 بازی است.

مسی در تاریخ 16 اکتبر سال 2004 اولین بازی‌اش را برای بارسلونا در لالیگا انجام داد، دیداری که بارسا در دربی کاتالونیا، رقیب همشهری‌اش اسپانیول را در خانه این تیم با نتیجه یک بر صفر شکست داد. در آن بازی مسی 17 ساله بود. از آن زمان تا کنون مسی رکوردهای زیادی را در این تیم جابجا کرده است، از جمله رکورد گلزنی در لالیگا که با 408 گل نه تنها در بارسلونا که در تاریخ لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا به نام او ثبت شده است.

مسی همچنین موفقترین بازیکن تاریخ بارسلونا از حیث کسب پیروزی در لالیگا با 331 برد است. ژاوی با وجود انجام 63 بازی بیشتر در لالیگا نسبت به مسی، 322 بار طعم پیروزی در این رقابت‌ها را چشیده بود.