به گزارش افکارنیوز،

مجمع عمومی فدراسیون فوتبال امروز برگزار شد و مهدی تاج رئیس فدراسیون این مجمع را یکی از بهترین مجمع های ۱۴ ساله اخیر فدراسیون فوتبال نامید. شاید حق با او باشد در این مجمع شاید  برخی منتظر ایجاد تنش و درگیری بودند. شاید تصورشان این بود که با توجه به موج استعفاهایی که از شب قبل از مجمع عمومی راه افتاده بود در جلسه هم همین وضعیت را شاهد باشیم! 

علی کفاشیان نایب رئیس دیشب از هیات رئیسه فدراسیون فوتبال استعفا کرد. فریدون اصفهانیان هم از ریاست کمیته داوران کنار رفت. معینی از کمیته جوانان کناره‌گیری کرد و برخی حتی منتظر بودند که حیدر بهاروند و کاظم طالقانی از سمت‌شان استعفا کنند اما در نهایت مجمع نه تنها تنشی نداشت که با تاکید مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال شفافیت مالی و گزارش عملکردمالی در دستور کار قرار گرفت تا حتی مدیران وزارت ورزش هم بر این عملکرد مهر تایید بزنند.

با این حال نقطه عطف مجمع شاید در دقایق پایانی این جلسه رقم خورد جایی که محمود اسلامیان عضو هیات رئیسه به صراحت گفت فوتبال را به دست فوتبالی‌ها بدهید. دولت نمی‌تواند هم ناظر باشد هم مجری! در دنیا دولت‌ها نقش‌شان سیاست گذاری است و کارها را به خود مردم می‌سپارند. مجمع عمومی فدراسیون فوتبال هم بهترین مرجع برای تصمیم گیری در مورد فوتبال است.

اسلامیان تاکید کرد: دولت اگر می‌خواهد به فوتبال کمکی کند بهتر است که فقط مساله حق پخش تلویزیونی فوتبال را حل کند. مساله‌ای که ۷۰ درصد درآمد باشگاه‌های فوتبال در جهان از این طریق به دست می‌آید. 

اینکه دولت بخواهد مدام برای فوتبال تعیین تکلیف کند و مدیر روابط عمومی وزارت ورزش گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی را معرفی کند با منطق علم فوتبال جور در نمی‌آید! مجمع عمومی فدراسیون فوتبال در کمال آرامش برگزار شد. بدون هیچ گونه تنش و جنجال وغوغاسالاری. این بزرگترین پیام برای وزارت ورزش و اهالی دولت بود که بهتر است دخالتی در فوتبال نکنند.نقش حمایتی و نظارتی خود را به بهترین شیوه انجام بدهند تا این ورزش محبوب کشور به مسیر توسعه و موفقیت برسد.

در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال  بودجه ۹۷ میلیارد تومانی سال آینده به تصویب رسید که ۸۷ میلیاردتومان آن هزینه‌ خواهد شد و حدود ۳ تا ۵ میلیارد تومان هم کسری احتمالی بودجه خواهیم داشت. در مجمع عمومی البته نگفتند که این بودجه با احتساب دستمزد مربی خارجی محاسبه شده یا بدون آن! که البته منطقی آن است که دستمزد ارزی سرمربی آینده هم در جمع این هزینه‌ها دیده شده باشد. با توجه به نوسان قیمت ارز و افزایش بی رویه قیمت ها مشخص نیست که این بودجه نیاز به متمم پیدا می‌کند یا فدراسیون فوتبال و مهدی تاج این بودجه را در سال ۹۸ اجرایی خواهد کرد. 

مهدی تاج در لفافه به هدایت ممبینی مدیر بازاریابی فدراسیون فوتبال هم اولتیماتوم داد که زودتر تکلیفش را برای حضور در این پست یا هیات رئیسه فدراسیون مشخص کند زیرا اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نباید پستی اجرایی داشته باشند البته سازمان لیگ فوتبال ایران بخشی خصوصی تلقی می‌شود. اکنون تنها سوال بی پاسخ در پایان این مجمع انتخاب جانشین علی کفاشیان نایب رئیس مستعفی و دبیر کل فدراسیون فوتبال است. شاید برای انتخاب این دوپست نیاز به رایزنی‌های بیشتری باشد اما مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از این موضوع به راحتی عبور کرد.