به گزارش افکارنیوز،

 جمعی از فوتبالی ها در مورد انتخابات هیئت فوتبال تهران  بیانیه ای را صادر کردند که به شرح زیر است:

سروران ارجمند؛ مدیران گرامی

آقایان:

رضا گل‌محمدی مدیرکل  سازمان ورزش و جوانان استان تهران

مهدی تاج ریاست  فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

با درود و آرزوی پیروزی و شادکامی

احتراما شما به عنوان نمایندگان دولت -ملت در عرصه فوتبال نیک می دانید که فوتبال تهران از دیرباز نقش برجسته در پدیداری هویت ورزش ایران و همچنین در سرمایه های کمی و کیفی فوتبال کشورمان داشته است.

بی گمان سپهر فوتبال ایران نیز همواره از مشی و برنامه های فوتبال تهران، الگو برداری نموده است.

شوربختانه، وضعیت نا به هنجار سال های اخیر فوتبال تهران طنین اعتراض، طرد و قهر اهالی دلسوز و شایستگان این عرصه را موجب گشته و فوتبال تهران با ضعف مدیریت حاکم بر آن از مدار توسعه و پیشرفت و نیز تولید فضای سالم که جز بایسته های ذکر شده در اساسنامه هیات های فوتبال کشور است بسیار دور مانده و فاصله گرفته است.

ساختار نابسامان هیات فوتبال تهران و به دنبال آن، شرایط اندوه برانگیز موجود فوتبال تهران به نگرانی هر روزه و مایه تاسف جامعه ورزش، تبدیل گشته است.

در این باره و در طول یک دهه اخیر کُنشگران فوتبال تهران اعم از پیشکسوتان، مدیران، مربیان، ورزشکاران و اهالی رسانه در کنار خانواده ها و شهروندان در مقاطع مختلف زمانی با شما خوبان در خصوص چالش ها و معضلات این رشته ورزشی مفاهمه و گفتگو داشته اند.

این وضعیت پر خطر، علاوه بر نارضایتی عمومی ذی نفعان فوتبال، مرزهای ورزش را درنوردیده و بر فضای اجتماعی و فرهنگی کلان شهر تهران نیز اثرات مخرب و سویی بر جای گذاشته است.

ماحصل پیامدها و اعتراض ها بدانجا انجامیده است که حضرات نیز از وضعیت کنونی فوتبال تهران رضایت نداشته اید.

حال برای برون رفت از وضعیت نابسامان موجود و در جهت پاسداری از اهداف والای انقلاب اسلامی و تزریق امید و آشتی و نیز همگرایی میان اهالی فوتبال نیاز به توجه ویژه و سامان دهی این هیات فوتبال است.

شرایط و اقدامات جاری مسئولین فعلی این هیات، بیانگر تداوم وضعیت موجود است که با توجه به نزدیکی زمان انتخابات، رفتارهای نامتعارف گذشته در حال تکرار است. با توجه به فراوانی چالش ها و تنوع مشکلات، لزوم یک دگردیسی و ورود جریان تازه توسعه محور و فساد ستیز در ساختار این هیات الزامی می باشد.

قطعا؛ لازمه تحقق این امر مهم، برقراری عدالت و دموکراسی واقعی در انتخابات پیش روی هیات فوتبال تهران است که اقدامی بایسته و گزاره ای واجب می باشد.

از این رو برای تحقق اهداف عالی جمهوری اسلامی مطابق با سند چشم انداز ۱۴۰۴ و نیز توسعه ورزش و انتفاع جامعه ایران اقدامات راهگشای شما در جلوگیری از تخلفات و اقدامات آلوده به بی اخلاقی در این انتخابات امری، واجب و ضروری است.

بدیهی است آیندگان عملکردها امروز ما را قضاوت خواهند کرد . باشد که به هر روش ممکن از تضییع حقوق صاحبان اصلی ورزش (خانواده ها و کودکان و جوانان) جلوگیری بعمل آورده تا موجب سربلندی و سرافرازی این ورزش انسان ساز باشید.

در پایان ضمن قدردانی از اهتمام شما عزیزان در برگزاری بموقع انتخابات، آمادگی خود را جهت گفت و گوهای کارشناسی اعلام می داریم.

و من ا... توفیق