به گزارش افکارنیوز،

حسن روشن ستاره سابق تیم ملی ایران و استقلال یکی از میهمانان امروز مراسم تجلیل از پیشکسوتان با حضور وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک بود. مهاجم مطرح فوتبال ایران در دهه 50 و جام جهانی آرژانتین در حاشیه این مراسم و درباره مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش با حضور وزیرورزش و کمیته ملی المپیک گفت:« این در طول این سال ها یکی از ارزنده ترین کارها است که آقای صالحی امیری آنرا انجام داد و خیلی از کسانی که سی چهل سال بود همدیگر را ندیده بودند در این جلسه همدیگر را دیدند. ضمن اینکه آن برنامه ای که برای موزه دارند اگر انجام شود این کار خوب تکمیل خواهد شد. ضمن این که امروز اعلام شد که همه فدراسیون ها موظف هستند برای رسیدگی به وضعیت فدراسیون کارهایی انجام بدهند که امیدوارم این اتفاق بیفتد.»

حسن روشن در ادامه درپاسخ به سوالی که درباره شرایط تیم ملی و انتخاب سرمربی تیم ملی از او شد گفت:« فوتبال داخلی و باشگاهی ما در زمان آقای کی روش از بین رفت و ما در این هشت سال همه چیز را فدای تیم ملی کردیم. هیچ مربی خارجی تا امروز اینگونه فوتبال داخلی را از بین نبرده بود. زمانی فرانک اوفارل که سرمربی تیم منچستر یونایتد بود به ایران آمد و در فوتبال ایران تغییرات ساختاری ایجاد کرد. او بزرگان فوتبال ما مثل مهاجرانی ، حبیبی، یاوری و صالح نیا را به عنوان کمک و مثل برادر به کار گرفت و وقتی رفت تازه نتایج خوب فوتبال ما شروع شد.»

مهاجم سرعتی و گلزن تیم ملی در جام جهانی 78 آرژانتین اضافه کرد:« کی روش هشت سال اینجا بود و ما دوبار به جام جهانی رفتیم در حالی که قبلا که فقط یک تیم به جام جهانی می رفت هم به این دست پیدا کرده بودیم. پس رفتن به جام جهانی پیشرفتی برای فوتبال ایران به حساب نمی آمد. با این حال فکر می کنم که باید روی ساختار فوتبال ایران کنیم تا در آینده تیم های قدرتمندتری داشته باشیم. فوتبال ما درحال حاضر مریض است و مجبور هستیم با این شرایط با حریفان بازی کنیم.»

روشن در رابطه با انتخاب جانشین کی روش هم گفت:« من فکر می کردم کی روش یک رایکوف یا اوفارل دیگر است که آمده فوتبال ایران را بسازد. کاری که اوفارل و رایکوف کردند و تغییرنسل داده و ساختار سازی کردند و دیگران ادامه دادند. من فکر می کنم با توجه به بازی هایی که در امریکا و اروپا در حال برگزاری است الان وقت خوبی برای اینکه مربی خارجی بیاوریم نیست. همه مربیان خوب الان سرکار هستند و ما باید صبرکنیم تا مسابقات تمام شده و مربیان خوب آزاد شوند آن وقت بهترین انتخاب را انجام بدهیم.»

بازیکن و مربی سابق استقلال درباره این تیم هم گفت:« من از استقلال خبرندارم و بازی هایش را نگاه نمی کنم چون اگر نگاه کنم باید حرف بزند و دوستان از حرف های من ناراحت می شوند.» او افزود:« راستش در استقلال و پرسپولیس مدیرعامل و هیات مدیره خیلی خوب می آیند اما چرا بد می شوند نمی دانم؟ نمی دانم آن میز چه دارد که آدمهای خوب هم خراب می شوند؟ شاید چون دلال ها در استقلال و پرسپولیس قدرت دارند و درواقع حکومت می کنند.»