به گزارش افکارنیوز،
 دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی مسابقات لیگ اروپا امشب برگزار می شود و ۱۶ تیم باقی مانده برای صعود به دور بعد رقابت خود را از سر می‌گیرند تا هشت تیم صعود کننده به مرحله مشخص می شوند.

دیناموکیف - چلسی (۰ - ۳) (ساعت ۲۱:۲۵ دقیقه)

تیم چلسی در لندن تقریبا کار را تمام کرده و امشب در اوکراین کار دشواری برای صعود ندارد. ممکن است ساری در این بازی در صورت اطمینان به پیروزی به برخی از بازیکنان اصلیش استراحت دهد تا برای روزهای سخت لیگ جزیره آماده شوند و به وضعیت بدشان در لیگ برتر سروسامان دهند.

امید زنیت به سردار برای معجزه در اسپانیا/آرسنال در پی کامبک، چلسی و ناپولی در تدارک جشن صعود

سالزبورگ - ناپولی (۰ - ۳) (ساعت ۲۱:۲۵ دقیقه)

شاگردان آنچلوتی نیز مانند چلسی کار را در بازی رفت تمام کرده اند. اگر چه سالزبورگ در خانه تیم دیگری است و بسیار زهر دار است اما بعید است بتواند سه بار دروازه پارتنوپی را باز کند و گلی هم دریافت نکند. ناپولی پس از حذف از لیگ قهرمانان اروپا، فقط به قهرمانی در لیگ اروپا فکر می کند. آن ها در سری آ نیز با وجود یوونتوس شانسی برای قهرمانی ندارند و رتبه دومشان نیز بعید است توسط تیمی تهدید شود ، بنابراین در لیگ اروپا با تمام قدرت ظاهر می شوند.

کراسنودار - والنسیا (۱ - ۲) (ساعت ۲۱:۲۵ دقیقه)

آرسنال - رن (۱ - ۳) (ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه)

آرسنال در بازی رفت در کشور فرانسه با نتیجه سه بر یک از تیم نه چندان قدرتمند رن شکست خورد . توپچی ها ابتدا گل نخست را زدند اما سه بار دروازشان باز شد تا امشب در ورزشگاه امارات لندن کار دشواری برای صعود داشته باشند. البته رن تیمی نیست که بعید باشد آرسنال نتواند دو گل به آن بزند.

اینتر - اینتراخت فرانکفورت (۰ - ۰) (ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه)

اینتر در آلمان موفق شد به تساوی بدون گل دست یابد. البته این نتیجه اصلا نتیجه مطمینی نیست و در صورت تساوی با گل در بازی امشب، تیم آلمانی صعود می کند و افعی ها حذف می شوند. اگر بروزوویچ ضربه پنالتی اش را در بازی رفت گل کرده بود، حالا خیال اسپالتی برای بازی امشب در ورزشگاه جوزپه مه آتزا راحت تر بود. اینتر برای بازی امشب هشت غایب دارد ؛ لائوتارو مارتینز و کوادوو آساموا محرومند، راجا ناینگولان و میراندا مصدومند، دالبرت، ژوائو ماریو و روبرتو گالیاردینی اصلا در لیست اروپایی اینتر قرار نگرفتند و ایکاردی نیز به دلیل مشکلات با مدیریت باشگاه در بازی امشب غایبند.

اینتر سه روز دیگر (یکشنبه) یک مسابقه بسیار حساس دیگر در دربی دلامادونینا مقابل میلان را دارد و باید بازیکنان این تیم انرژی خود را برای آن دیدار مهم نیز نگه دارند.

ویارئال - زنیت سن پترزبورگ (۳ - ۱) (ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه)

سردار آزمون در بازی رفت در روسیه تک گل تیمش را به ثمر رساند اما بعید است تیم او امشب در اسپانیا بتواند کار خاصی انجام دهد و به نظر می رسد این بازی ، آخرین مسابقه اروپایی سردار در این فصل است. زیردریایی های زرد با نتیجه ای که در سن پترزبورگ گرفتند، امشب با امید زیادی به میدان می روند.

امید زنیت به سردار برای معجزه در اسپانیا/آرسنال در پی کامبک، چلسی و ناپولی در تدارک جشن صعود

بنفیکا - دیناموزاگرب (۰ - ۱) (ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه)

اسلاویا پراگ - سویا (۲ - ۲) (ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه)