به گزارش افکارنیوز،

استقلالی ها در شرایطی که دو هفته قبل بد بین ترین هواداران این تیم نیز آن را پیش بینی نمی کردند باید به مصاف یکی از بهترین تیم های قاره در فصل جدید بروند که البته این روزها مانند استقلال از فرم خوب خود دور است.

شکست در دربی و از دست رفتن شانس قهرمانی در لیگ باعث شده تا وینفرد شفر بیشترین انتقاد و فشار را بعد از امضای قرارداد تحمل کند و شعله های خشم در این تیم به شکلی است که حتی بسیاری از بازیکنان نیز زیر فشار انتقادات شدیدی قرار دارند که بروز آن در دیدار با سایپا یکی از مشکلات استقلال بود.

مصدومان و محرومان؛ جبر و اختیار علیه ترکیب ایده آل

استقلال این روزها غایبان زیادی دارد. طارق همام، وریا غفوری، رضا آذری و روزبه چشمی از جمله غایبان کلیدی استقلال هستند و البته اللهیار صیادمنش نیز هنوز شرایط حضور 90 دقیقه ای حضور در زمین را پیدا نکرده تا بسیاری از بازیکنان کلیدی این تیم فعلا غایب باشند.

دو بازیکن استقلال اما به اختیار این باشگاه، فعلا محروم هستند. مهدی قائدی جوان و فرشید باقری بعد از دربی و دیدار با سایپا از سوی باشگاه محروم شدند تا تعداد غایبان استقلال چه به اختیار و چه به جبر تعداد چشمگیر و قابل توجهی باشد.

شایعات درباره قرارداد شفر

با نتایجی که استقلال این روزها کسب کرده، وینفرد شفر تحت فشار شدید انتقادات است و همین موضوع باعث شده تا بررسی قرارداد او و مراحل فسخ قرارداد نیز مورد بررسی قرار بگیرد. اتفاقی که مطمئنا شفر فعلا انتظار آن را نداشت و البته مشخص شد که باشگاه استقلال بندی برای فسخ در صورت عدم قهرمانی در نظر نگرفته است و همین موضوع می تواند خیال و فکر شفر را از ادامه مسابقات آسوده کند تا او بدون ترس از دست رفتن صندلی، به کار بپردازد.

البته استقلال می تواند با پرداخت غرامت قرارداد شفر را فسخ کند که با توجه به قیمت ارز و مبلغ قرارداد او، چنین اقدامی از واقعیت ها دور است.

نا امید در لیگ؛ سهمیه فراموش نشود

استقلالی ها در لیگ برتر کار سختی برای قهرمانی پیش رو دارند و با 6 بازی باقی مانده، تقریبا رسیدن به صدر یک معجزه بزرگ می خواهد که با توجه به حضور دو تیم دیگر یعنی تراکتور و پرسپولیس، وقوع آن بسیار دشوار است.

آبی پوشان باید هر 6 دیدار باقی مانده را با برد پشت سر بگذارند تا به حوالی 60 امتیاز برسند و به قهرمانی در لیگ امیدوار باشند. نکته کلیدی برای استقلال اما رقابت برای قرار گرفتن در میان تیم ها برتر و کسب سهمیه آسیایی است. استقلالی ها به خوبی با تجربه سخت ذوب آهن و سایپا در فصل جدید آشنا هستند و مطمئنا باید به فکر کسب رتبه ای بهتر در جدول باشند.

کار سخت در آسیا

از سوی دیگر کار آبی ها در لیگ قهرمانان نیز بسیار سخت است. شاید اگر گل دیر هنگام شیوتانی در آزادی 2 امتیاز دیدار با العین را از آبی ها نمی گرفت، استقلال در دیدار با الهلال می توانست حتی به یک امتیاز نیز برای صعود فکر کند اما حالا محکوم به کسب 3 امتیاز است و باید الهلال را شکست دهد.

آبی ها 4 دیدار پیش رو دارند و باید در دیدارهای پیش رو حداقل 8 امتیاز کسب کنند تا با یک امتیاز کنونی و با 9 امتیاز بتوانند به صعود امیدوار باشند. امتیازاتی که مشروط به شکست ناپذیری استقلال در دیدارهای سخت پیش رو است.

اتفاق خوب؛ وحدت داخلی

شاید بسیاری عقیده داشته باشند که جلسه هیات مدیره و آشتی کنان شفر و خطیر یک اتفاق غیر واقعی و تنها برای آرام کردن فضا است اما مطمئنا همین اتفاق که نتیجه حداقلی آن آرامش در نشست های خبری و مصاحبه های دو طرف است می تواند به تزریق آرامش به آبی ها کمک کند. سوالی که مطرح می شود این است که آیا امیرحسین فتحی نمی توانست در دی، بهمن یا اسفندماه برای حل این اختلاف اقدام کند؟

با این وجود این اقدام دیرهنگام قطعا برای آبی ها منشا خیر است و می تواند به این تیم برای ادامه لیگ برتر و مسابقات آسیایی کمک کند.